• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A kecskeméti kórházban kenguruznak a legtöbbet

Lapszemle Forrás: baon.hu

Összesen 25 ezer 863 percet (ez kis híján 18 nap) regisztráltak a megyei kórház koraszülött részlegén.

A kecskeméti megyei kórház koraszülött részlege nyerte a Melletted a helyem Egyesület által szervezett országos „kenguruversenyt". Léna, egy 26. hétre született kiskunfélegyházi kislány összesen több mint 6 napot töltött édesanyja mellkasán. A koraszülés megelőzése, a csecsemőhalálozás csökkentése, a koraszülöttek korai fejlesztésen alapuló gondozás szakmai támogatása – ezen célok érdekében alakították meg 2015-ben a Melletted a helyem Egyesületet a területen dolgozó szakorvosok, nővérek és érintett szülők – írja a baon.hu portálja.

Idén tavasszal kenguruversenyt rendeztek, hogy így is felhívják a figyelmet a módszerre, amely szerintük elengedhetetlen a nagyon kis súllyal világra jött babák kiegyensúlyozott fejlődéséhez. Tizenhárom perinatális intenzív centrum nevezett, közülük a verseny három hete alatt, április 22. és május 15. között messze a kecskeméti PIC-en voltak a csecsemők legtöbbet az édesanyák – és nem ritkán az édesapák – mellkasán.

Összesen 25 ezer 863 percet (ez kis híján 18 nap) regisztráltak a megyei kórház koraszülött részlegén, míg a fővárosi Honvédkórház 21 ezer 850 perccel lett a második, az I-es Gyermekklinika 9012 perccel a harmadik. A megyei kórházat három speciális, strapabíró kenguruzószékkel és négy erre a célra szabott pólóval jutalmazta dr. Nádor Csaba, az egyesület elnöke és Nagy Lívia alelnök.

A kenguruzás a megyei kórházban akkor lett bevett szokás, amikor a gyermekosztály a Nyíri úti új tömbbe, végre megfelelő körülmények közé költözött – nyilatkozta dr. Kelemen Edit főorvos, a koraszülött részleg vezetője, aki nagyon jó eredménynek tartja, hogy a kecskeméti PIC annak ellenére végzett az élen a kenguruversenyben, hogy más intenzív centrumokban másfélszer-kétszer több ágy van.

A módszer arról szól, hogy a stabil állapotban lévő babák– akár az 500-800 grammosak is – a lehető legkorábban kerüljenek az édesanyjukkal bőr-bőr kontaktusba, miközben maradhatnak lélegeztetőgépen, a monitoron figyelhetjük az állapotukat. A testi érintkezés a babára és az anyára is nagyon jó hatással van, pszichés szempontból is.