A Magyar Kórházszövetség elnökeként a szakma bizonyos szószólójává vált, értékeli saját munkáját.
"A Bethesda főigazgatói tisztségével párhuzamosan sok vezetői kihívást megtapasztalhattam. Nagyon fiatalon, harminckét évesen osztályvezető lettem a debreceni gyermekklinikán, ahol nagyon szép, de nagyon nehéz területen, a gyermekaneszteziológia - intenzív terápiában vezettem az osztályt. Innen jöttem át a Bethesdába ugyanilyen osztályt vezetni. A főorvosi státuszhoz képest fiatalon belekóstoltam a feszes, kemény döntések meghozatalába, akár betegágy mellett, akár munkatársi közegben is" - nyilatkozza dr. Velkey György az evangelikus.hu portálnak.
Mint mondja, fontos inspiráció az is, hogy sokat beszélget a munkatársaival. A Magyar Kórházszövetség elnökeként a szakma bizonyos szószólójává vált. A Fővárosi Egészségügyi Bizottság elnökeként a közigazgatás vezetői gondolkodásába is kénytelen volt belelátni. Szakmai társaságokat is vezetett, így kétségtelen, hogy nagyon sokféle inspiráció érte.
A Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza 1992-ben, nagyon izgalmas időszakban alakult újjá. Ez néhány más név mellett Dizseri Tamás nevéhez köthető.
„Először orvosként, majd vezetőként is szembesülnöm kellett azzal, hogy nem lehet két énem. Nem tudok külön keresztény, kereső és minden nap megújulni vágyó ember lenni és ettől függetlenül professzionális orvos-szakemberként létezni. A betegekkel, a gyógyítással és a tudománnyal való kapcsolatomban is megjelent ez. Ugyanezt éltem meg vezetőként is. Nem létezik olyan, hogy menedzsmenttechnikákat használó, „steril" vezető legyek és emellett otthon vagy a betegágy mellett pedig keresztény ember. Amennyiben hitelesen akarjuk élni kereszténységünket, akkor az az életünk minden területét meghatározza! Ezt tudomásul véve minden pillanat kereséssé vált, hogy hogyan lehet az Istennel és az emberekkel való kapcsolatot minden helyzetben valóságosan, elkötelezetten megélni" - vallja az interjúban, amely teljes terjedelmében az evangelikus.hu portálon olvasható.