• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A kórház finanszírozta a nagyváradi fejlesztést

Lapszemle Forrás: szon.hu

A váradi polgármesteri hivatal és a városi kórház finanszírozásából alakították ki a váradi onkológiai központ két felső, 3. és 4. emeletét.

Csütörtök délben avatták fel a 2012-ben átadott nagyváradi onkológiai központ épületének harmadik és negyedik emeletét, amelyeket gyógyászatra alkalmassá tettek, így most már ide is el lehet helyezni a betegeket. Az avatáson a kórház vezetősége, az alkalmazottak, a meghívottak, valamint az egyházak és a sajtó képviselői mellett jelen volt Ilie Bolojan, Nagyvárad polgármestere, Pásztor Sándor, a Bihar Megyei Tanács elnöke és dr. Ritli László, volt egészségügyi miniszter is – írja a szon.hu portálja.

Ilie Bolojan a jövőbeni elképzelésekről szólva hangsúlyozta: kétféleképpen kell erősíteni a váradi onkológiai központot, egyfelől újabb modern eszközöket kell beszerezni, többek között egy másik röntgenkezelő berendezést a már meglévő mellé, másfelől fejleszteni kell az onkológiai sebészetet, mert enélkül nem lehet teljes körű központról beszélni. Bolojan elképzelése szerint ennek megvalósítására vagy a megyei kórháztól, vagy máshonnan Váradra hívott szakembereket kell alkalmazni.

Pásztor Sándor, a megyei tanács elnöke elmondta: december 29-én kapott egy értesítést arról, hogy az egészségügyi rendszerbe történő beruházások nem számítanak államsegélynek, így elhárult az akadálya annak, hogy a megyei tanács a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűléssel együtt elindítsa közös projektjét a Románia-Magyarország Határon Átívelő Nemzetközi Együttműködési Program keretében, aminek nyomán a romániai fél tizenhárom millió eurónyi finanszírozást kap a már kidolgozott egészségügyi stratégiájának a megvalósítására.

Pásztor Sándor elárulta azt is, saját kezdeményezésére a megyei tanács írt Brüsszelbe azt kérve, a pályázati útmutatóba is foglalják bele azt, hogy az állami intézmények által történő egészségügyi beruházások nem számítanak államsegélynek. Mindazonáltal már nincs akadálya annak, hogy az említett megyei egészségügyi stratégiát beindítsák, melynek keretében Bihar megye tizenhárom millió eurót kap, amiből mintegy hatmillió euró jut a váradi onkológiai központ eszközparkjának a bővítésére, a többi pénz pedig a megyében lévő többi kórháznak az eszközfejlesztését célozza majd meg.