• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A kórházi folyosón halnak meg a betegek

Lapszemle Forrás: 24.hu

Angliában is alulfinanszírozott az egészségügy, és olyan mértékű az emberhiány, hogy az már a betegek életét veszélyezteti.

Kígyózó sorok a sürgősségin, extrém módon leterhelt egészségügyi dolgozók, súlyos orvoshiány. Drámai a helyzet Nagy-Britanniában is. Nagyon komolyan kiborult a bili Nagy-Britanniában, ahol 68 kórház sürgősségi osztályának orvosa írt segélykiáltást az egészségügyi miniszternek. Az orvosok szerint ezen a télen különösen drámai helyzet alakult ki a brit kórházak sürgősségi osztályain, ahol az orvoshiány miatt előfordult, hogy betegek haltak meg kórházi folyosón, mert nem bírták ellátni őket – olvasható a 24.hu portálján.

A Theresa Maynek kedden küldött levelükben arra hívták fel a miniszterelnök figyelmét, hogy a sürgősségi osztályra került betegek mindössze 45 százaléka kapott ellátást néhány órán belül a múlt hónapban. Gyakran 120 beteget kellett volna tisztes ellátásban részesíteni, de a levélből kiderült, volt úgy, hogy a folyosón végezték el a vizsgálatokat, és előfordult olyan is, hogy a rossz ellátás miatt idő előtt haltak meg betegek.

Pár héttel ezelőtt Theresa May még azt mondta, az állami egészségügy (angolul az NHS – National Health Service) soha ilyen jól még nem volt felkészülve a téli időszakra, ami alapjáraton megterhelőbb az egészségügyi rendszerekre az év többi időszakához képest. Az orvosok ezt vitatják, és azt írják, bár semmi kétség afelől, hogy a kormány rengeteg energiát áldoz a téli ellátás megtervezésére, de “saját, a frontvonalban szerzett tapasztalataink szerint ezek a tervek becsődöltek.

Indoklásuk ismerős lehet idehaza is. A 68 orvos azt írja, a brit állami egészségügy súlyosan alulfinanszírozott, és olyan mértékű az emberhiány, hogy az már a betegek életét veszélyezteti. Ezeken túl nincs elegendő kórházi ágy, hogy megbirkózzanak az idősödő népesség egészségügyi igényeivel.

Theresa May újságírói kérdésre egy eseményen úgy kommentálta a kialakult helyzetet, hogy az influenzás esetek növekedése miatt kell többet várakozniuk a betegeknek a kórházakban. Hozzátette: több pénzt tettek az NHS-be kifejezetten a téli nyomás kezelésére, de általánosan véve is több pénzt tesznek az egészségügybe. Az egészségügyi minisztérium is kiadott egy közleményt, amiben elismerték, a sürgősségi osztályok forgalma az elmúlt években óriási mértékben megnövekedett, és az NHS-re a követező két évben extrapénzt különítettek el a büdzsében.