Ha a tendencia nem fordul vissza, a leterheltség növekedése azzal jár, hogy a szakdolgozók elhagyják a kórházat.
Közel fél éve működik az úgynevezett triage rendszerrel és önálló osztályként a Karolina Kórház sürgősségije. Ez lényegében a kórház kapuja, hiszen ide jönnek az utcáról a sürgős ellátást igénylők és ide futnak be a mentők is. A múlt év második felében, illetve az idei év elején zajlott átalakítás során az addigi sürgősségi fogadóhelyet fejlesztették osztállyá. Több mint 400 milliós uniós támogatást nyert az intézmény a sürgősségi kialakítására és egy CT telepítésére – írja a Kisalföld Napilap cikke nyomán a kisalföld.hu.
Az elmúlt öt hónap tapasztalatai alapján a betegforgalom folyamatosan nő az osztályon, naponta átlagosan mintegy ötvenen fordulnak meg itt - mondta el dr. Bertalan István főigazgató. „Ez nagyon magas szám, több mint duplája az előre kalkuláltnak, amelyre a személyzetet terveztük. Ha a tendencia nem fordul vissza, a leterheltség növekedése a szakdolgozók távozását eredményezheti –emelte ki.
Sajnos gyakorta megesik, hogy a betegek indokolatlanul, napok vagy hetek óta fennálló panaszokkal, például megfázással keresik fel a sürgősségi osztályt – húzta alá dr. Valér Marcell osztályvezető főorvos. A sürgősségi nem ad szakrendelésszintű ellátást. A feladatunk az akut, életveszélyes helyzetben való segítés. A vizsgálatokat követően eldöntjük, hogy kórházi felvételt igényel, vagy szakrendelésre, illetve háziorvoshoz irányítjuk a beteget" –
emelte ki a főorvos. Dr. Valér Marcell hozzátette azt is: gyakorta tapasztalják, hogy a késő délutáni órákban megjelennek az osztályon a napközben Ausztriában dolgozó munkavállalók. Nem akarnak kiesni a munkából, ezért nem mennek el napközben a szakrendelésre és azt gondolják, hogy a sürgősségin megkapják ugyanazt az ellátást.