A közfinanszírozott alapellátásban dolgozó fogorvosoknak jelenleg nagyjából havi 900 ezer forintból kell finanszírozniuk a rendelőt.
Az elmúlt években nemcsak a háziorvosokat, de a fogorvosokat is támogatta az állam, egymilliárd forinttal növekedett a fogászati szakellátásra szánt finanszírozás, azonban úgy tűnik, egyelőre ez nem elég. A Magyar Orvosi Kamara Fogorvosi Tagozatának elnöke, Hermann Péter a hirado.hu-nak úgy fogalmazott: idén a fogászati alapellátás is kapott praxisonként 130 ezer forint rezsitámogatást, tavaly pedig hárommillió forint támogatásban részesültek, azonban ez csak egyszeri juttatás volt. Az alapellátáshoz hasonlóan a szakellátók is részesültek emelésben márciustól, ők havi 150-160 ezer forint többlettel számolhatnak.
A közfinanszírozott alapellátásban dolgozó fogorvosoknak jelenleg nagyjából havi 900 ezer forintból kell finanszírozniuk a rendelőt, ami azt jelenti, hogy ebből az összegből kell kifizetni az orvos és asszisztens bérét a járulékokkal, a rezsit és az anyagköltséget is. Összehasonlításként elmondta, hogy a kamara fogorvosi tagozata végeztetett egy számítást egy független közgazdásszal, amelynek eredményeképpen kiderült, hogy mintegy egymillió-hétszázezer forintból lehet nullásra hozni egy rendelőt.
Hermann Péter arról is beszélt, hogy július elején tárgyaltak Nagy Anikó egészségügyért felelős államtitkárral, akkor egyetértettek abban, hogy fel kell zárkóztatni a fogorvosokat, és ezt több lépésben teszik majd meg. Azóta több program keretében is mintha előrelépés lenne érezhető a tagozat elnöke szerint.
„Elindultak a megbeszélések, így például a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő főigazgató-helyettesével, Kiss Zsolttal is tárgyaltunk azóta, illetve az államtitkár asszonyra hivatkozva felkerestek minket egy programmal, amelynek keretében arra törekszünk, hogy a szájüregi egészség, a prevenció és a gyermekfogászat is nagyobb hangsúlyt kapjon” – részletezte a fogorvosi tagozat elnöke.