Az ultrahang vizsgálat 90-100 közötti főt érint, a CT-be 50, az MR-be 23-30 közötti beteg érkezik naponta.
A Békés Vármegyei Központi Kórház menedzsmentje, Tudományos Bizottsága és Radiológiai Osztálya hívta életre azt a tudományos ülést, amit csütörtökön tartottak a gyulai Pándy Kálmán Tagkórházban. Az eseményhez a békéscsabai radiológiai munkatársai online csatlakoztak - tudósított a beol.hu.
Dr. Técsi Erika, a gyulai radiológiai osztály szakorvosa köszöntötte elsőként a jelenlévőket a kórház tudományos ülésén. Bevezetőjből kiderült, hogy az osztályuk 2004 óta a diagnosztikai tömbben található, amin kívül vannak külön telephelyeik. A szakrendelőben például a mammográfiát végzik, de van telephelyük a Tüdőkórházban és a gyermekosztályon is. A központi röntgenben elérhető több leletező munkaállomásuk, ultrahangvizsgálók, átvilágítók, CT, MR és DSA laboratóriumok. A gyermek radiológia pedig külön részlegként működik Gyulán. Továbbá helyszíni röntgen felvételeket tudnak készíteni az intezív osztályokon, a Tüdőkórházban, valamint a szeghalmi röntgeneket is a gyulai kórházban leletezik.
A radiológia gépparkjáról dr. Técsi Erika elmondta, az évjáratokat tekintve igencsak elöregedett, ami újabb közülük, az a gyermek részleg, illetve a DSA Laboratórium készülékei. Most azonban egy új CT készüléket várnak Gyulára, ami hamarosan megérkezik. A betegellátást tekintve ismertette: 2023-ban közel 81 ezer beteget láttak el, ami napi felosztásban 230-250 közötti röntgenbe érkező pácienst jelent. Az ultrahang vizsgálat 90-100 közötti főt érint, a CT-be 50, az MR-be 23-30 közötti beteg érkezik naponta. Az osztályon összesen 57 fő dolgozik, amiből 12 orvos, 8 szakorvos és 4 rezidens. Hozzátette: mivel a CT és MR vizsgálóban napi 12 órát dolgoznak munkatársai, ezért távleletezést is igénybe vesznek.