Nagyon ritka, amikor egyszerre tudják befejezni a vacsorát, hiszen ilyenkor is mintegy 75-80 esetet szoktak csak Szegeden egyetlen nap alatt ellátni.
A mentők közös vacsorát, míg a tűzoltók közös ebédet tartanak a napokban, azonban gyakran előfordul, hogy a nagy család lakomája félbeszakad, ugyanis megszólal a csengő, és perceken belül indulni kell. A mentők és tűzoltók mellett a rendőröknek is bőven akad dolga szenteste és karácsonykor, például a határaink védelme. A délmagyar.hu bepillantott Csongrád megye hőseinek ünnepébe.
Mintegy 80 életmentő teljesít szolgálatot megyénkben szenteste, valamint karácsony mindkét napján. Ünnepi szolgálat ez, éppen ezért jellemzően 24 óra helyett inkább 12 órás szolgálatokban váltják egymást, az állomásra a legtöbben hazai ízekkel a kezükben érkeznek, valamint közösen karácsonyfát is állítanak. Hangai József, az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezetének kommunikációs munkatársa elmondta, szenteste az állomásokon közös vacsorát tartanak az otthonról hozott ételekből, egészen addig, amíg ezt a riasztások hagyják.
Mint kiderült, nagyon ritka, amikor egyszerre tudják befejezni a vacsorát, hiszen ilyenkor is mintegy 75-80 esetet szoktak csak Szegeden egyetlen nap alatt ellátni. Hangai József elmondta, belgyógyászati és neurológiai jellegű rosszullétekhez, valamint háztartási balesetekhez kell vonulniuk legtöbbször, áramütés izzósor miatt már jóval kevesebb esetben történik, mint 5-10 évvel ezelőtt, de ennek a veszélye is megvan továbbra is. Hozzátette, közlekedési balesetekhez is riasztják őket ilyenkor, valamint a fa befaragása közben szerzett sérülés ellátásához is kérik a segítségüket. A túlevés miatti segítségkérés inkább december 26–27. környékén jellemző.
Idén egyébként nyugalmasabb ünnepre számítanak megyénk mentői is a koronavírus visszaszorítása miatt. Hangai József közölte, ma már a nagy számban előforduló öngyilkossági kísérletek sem jellemzőek, ez szerinte a híradástechnikai eszközök fejlettségének is köszönhető, hiszen most már sokkal könnyebben felhívható a távol lakó, egyedül élő hozzátartozó, a videóhívás révén pedig már látni tudják egymást a családtagok.