Ezt a gyorsaságot, amit itt tapasztalunk az egészségügyben, egy nagyváros nem tudja nyújtani.
Legyen szó bármilyen foglalkozásról, jellemzően vidékről a nagyvárosok felé mozognak a fiatalok. Örömteli, ha a megszokottól eltérő példával találkozik az ember. Ilyen Keller János és Dávid Judit Sára esete is. Előbbi mentőorvos, Rakamazon született, az egyetemet Debrecenben végezte. Főállásban a mentőknél dolgozott, később a légi mentőkhöz került. Most csinálja háziorvosi szakvizsgáját. Felesége Nyíregyházán született, ott járta az iskolát is. Az egyetem miatt került Debrecenbe, egy ideig a tüdőklinikán tevékenykedett - írta a szoljon.hu.
Mivel eddigi pályájuk nem volt családbarát, a megállapodás mellett döntöttek. Két évvel ezelőtt, 2016-ban találkoztak a hírrel, hogy Tiszafüreden két háziorvosi körzet is betöltetlen. Eleinte ismeretlen volt a hely számukra, több mint fél éven keresztül ingáztak Debrecen és Tiszafüred között. Ismeretlenül döntöttek a váltás mellett, csak később szembesültek vele, milyen gyönyörű környezetbe érkeznek. Végül 2017 júniusában a Tisza-tó parti kisvárosban telepedtek le.
Érdekes jelenségre hívták fel a figyelmet. Helyben hajlamosak vagyunk negatívan látni a helyi egészségügy helyzetét. Ezzel szemben az ő tapasztalatuk teljesen más.
– Nagyon kedvezőek a feltételek. Gyorsan megtörténnek a szükséges vizsgálatok, legyen az labor vagy röntgen. Nem kell heteket, esetleg hónapokat várni, mint a nagyobb városokban – állapította meg Judit. Hozzátette: ráadásul sok vizsgálat elérhető helyben, amiért nem kell elutazni máshová. Sokszor előfordul, hogy a beteg még a rendelési idő vége előtt visszaér az adott vizsgálatról. Ez nagy előny, hiszen rögtön meg tudják beszélni a további teendőket.