A munkavállalók romló fizikai egészségi állapota káros hatással lehet a munkáltatókra is.
Egy friss felmérés szerint a nők a költségek, a hosszú várakozási idő és az utazás miatt lemondanak az orvosi ellátásról vagy csak később fordulnak szakemberhez – írja a HR Drive alapján a hrpotal.hu.
A Deloitte kutatásából kiderül, hogy a nők a költségek miatt 31%-kal nagyobb valószínűséggel mondanak le az orvosi ellátásról, mint a férfiak,. A megkérdezett nők 44%-a azt mondta, hogy „nem” vagy „kevéssé” felkészült arra, hogy 500 dollárt fizessen egy orvosi vészhelyzet fedezésére, míg a férfiak 25%-a azt mondta, hogy nem készült fel az orvosi vészhelyzetekre.
A Bank of America nemrégiben készített jelentése szerint a pénzügyi jólét érzése tekintetében továbbra is különbség mutatkozik a férfiak és a nők között: a férfiak 100-ból 53, a nők 46 pontot adtak meg.
A munkavállalók romló fizikai egészségi állapota káros hatással lehet a munkáltatókra, mondta korábban a Gallup egyik kutatási igazgatója. Az igazgató szerint a munkavállalók jólétére gyakorolt hatáson túl a rossz egészségi állapot több hiányzáshoz és magasabb egészségügyi költségekhez vezethet, amivel a vállalatok szembe kell nézniük.