Ha a korosztályok szerinti bontást nézzük akkor azt látni, hogy leginkább a 75 év fölöttiek érzik magányosnak magukat.
Bár általában búskomor népként tartjuk számon magunkat, a felmérésekből az derül ki, hogy a magyar embertől azért nem áll távol a derűlátás. A 2020-as KSH adatok szerint a kikérdezés előtti négy hétben az emberek 60 százaléka volt vagy többnyire vagy mindig boldog. Akik egyáltalán nem voltak, azok csak 1,5 százalékát tették ki a válaszolóknak, írja a növekedés.hu.
Bár a mondás úgy tartja, hogy a pénz nem boldogít, aligha lephet meg bárkit is, hogy ennek a híres szólásnak nem túl sok alapja van. A legtehetősebb 20 százalék nem csak a lakásával és a munkájával elégedettebb, de ráadásul még a társadalom hasznosabb tagjának is érzi magát, mint a többi 80 százalék.
Ennél már meglepőbb, hogy az életükkel általában a hajadonok és a nőtlenek voltak a legelégedettebbek. A lakókörnyezetükkel és a személyes kapcsolataikkal viszont a házasok vannak a leginkább kibékülve.
Ha a korosztályok szerinti bontást nézzük akkor azt látni, hogy leginkább a 75 év fölöttiek érzik magányosnak magukat. Mielőtt megkérdezték őket, az előtte lévő 4 hétben a 75 évnél idősebbek 18,9 százaléka mindig vagy többnyire magányos volt - derül ki a 2020-as számokból.
A férfiak és nők között ha elégedettségről vagy boldogságról van szó, nem nagyok a különbségek, viszont mindjárt kitágul az olló, amikor a biztonságérzet kerül szóba. A férfiak 46 százaléka, ha egyedül sötétedés után sétál a lakóhelye környékén "nagyon biztonságban" érzi magát. Ezt a nőknek már csak a 23 százaléka tudta elmondani.