A szakértők úgy vélik, hogy a magas abszcizinsav tartalmú növények fogyasztása segíthet a cukorbetegség kezelésében.
Az emésztőrendszerünkben található mikroorganizmusok fontos szerepet töltenek be életünkben. A baktériumokat azonban jelentősen befolyásolhatják a külső tényezők, például az elfogyasztott ételek. Egy új kutatás szerint a növényekben lévő természetes hormonok is komoly hatással vannak szervezetünk működésére - olvasható a 24.hu-n.
Az állatokhoz hasonlóan a növények is termelnek hormonokat, melyek a fejlődésüket és életben maradásukat szolgálják. A molekulák az egyes fajok alapvető tulajdonságait szabályozzák, kezdve a napfény keresésétől egészen a gyümölcsnövesztésig. Az új vizsgálat alapján azonban a hormonok nem csak a növényeket, hanem beleinket, és így egészségünket is befolyásolják.
A Trends in Plant Science folyóiratban megjelent tanulmány részletesen mutatja be a jelenséget. Mint kiderült, az emberi szervezet és a baktériumok nem csupán azonosítani tudják a növényi hormonokat, de adott esetben utánozni is képesek azokat.
Az abszcizinsav – amely a fák leveleinek lehullását, illetve a rügyek téli nyugalmi állapotát idézi elő – például a fénymennyiség csökkenésével termelődik nagyobb arányban a növényekben. A molekulát ugyanakkor az emlősök is képesek előállítani, a hormonnak az állatokban feltehetőleg gyulladáscsökkentő hatása van, valamint szabályozza a glükózfelvételt. Éppen ezért a szakértők úgy vélik, hogy a magas abszcizinsav tartalmú növények fogyasztása segíthet a cukorbetegség kezelésében.
További részletek a weboldalon.