Már mindennel foglalkoznak, pedig a beteggel kellene sokkal többet.
Életmóddal akár tizenegy évvel is meghosszabbítható a várható élettartam. Kilátásaink felerészben múlnak étkezési szokásainkon, a testmozgáshoz való viszonyunkon, a stressztűrő-képességünkön, és tíz, legjobb esetben is talán 20% hatása van az esélyek javítására a fejlett egészségügynek. Kerkovits Gábor kardiológus mondta mindezt kedden Kaposváron, a betegek világnapján tartott előadásában. A Kaposi Mór Oktató Kórház osztályvezető főorvosa szerint nélkülözhetetlen a gyógyuláshoz a remény és a szeretet mellett a hit is – írja a sonline.hu portálja.
Moizs Mariann főigazgató köszöntőjében az időfaktort is kiemelte. Mint mondta, a technikalizálódott egészségügyben annyi adminisztráció nyomasztja a gyógyítókat, hogy már-már mindennel foglalkoznak, pedig a beteggel kellene sokkal többet.
A csodatevő forrásáról elhíresült lourdes-i katedrális helyén történt gyógyulások emlékére 1993-ban hirdette ki február 11-ét a betegekre figyelés, a szenvedés megértésének a világnapjának II. János Pál. A szentatyát és kalkuttai Teréz anyát nagy gyógyítóként említette Kerkovits Gábor, hozzátéve: sokak szerint az igazán jó orvos az, aki maga is volt beteg, mert így mélyen átérzi az elesettség, a magányosság, a rászorultság állapotát. Márpedig a pápát a merénylet nemcsak a lelki, de a testi fájdalommal is megismertetve indította el a megbocsátás útján.