• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A rosszul gazdálkodóknál marad a pénz?

Lapszemle Forrás: Új Néplap

Aki rosszul gazdálkodott, annak pénzt tesz a zsebébe az állam? - kérdezik a kórházigazgatók.

Mint ismeretes, az egészségügyi intézmények a konszolidációs támogatást lejárt szállítói tartozásaik csökkentésére fordíthatják. A szétosztott 27 milliárd forintnak köszönhetően 2012-ben az egészségügyi szolgáltatók „tiszta lappal indulhatnak". A lejelentett teljesítményeik alapján arányosan részesülhetnek az intézmények az Egészségbiztosítási Alap egyenlegjavulásából származó összegből. Dr. Bene Ildikó, a Hetényi Géza Kórház főigazgatója az Új Néplapnak elmondta, a kórház mintegy 358 millió forintos támogatásban részesült, ami óriási segítséget jelent a számukra, hiszen így minden tartozásukat kiegyenlíthetik, és talán kedvezőbb feltételekkel vághat neki a 2012-es esztendőnek az állami fenntartás alá került intézmény. Az átadás-átvétel egyébként zökkenőmentesen zajlott.

A mezőtúri kórház közel 38 millió forintos támogatásban részesült, a karcagi Kátai Gábor Kórház pedig 97 millió forintot kapott. Ezt az összeget – amelynek nagyon örültünk - tartozásaink kiegyenlítésére fordítjuk, — hangsúlyozta dr. Nagy Mihály, a karcagi kórház főigazgatója, aki hozzátette, manapság minden fillérre nagy szükségük van. Annak ellenére, hogy a Szolnoki MÁV Kórháznak közel 57 millió forintot utaltak, az intézmény vezetője mégsem tud igazán örülni a hírnek, hiszen az összeg „címkézve érkezett", és kizárólag a csak a lejárt tartozások kiegyenlítésére fordítható.

Dr. Rudner Ervin főigazgató-főorvos elmondta mivel ők igen szigorú gazdálkodást folytattak már 2011-ben is, így ilyen jellegű tartozásuk nincsen, ezért kénytelenek lesznek visszautalni a támogatást. Ugyanígy járt a jászberényi Szent Erzsébet Kórház, hiszen dr. Bálint Péter igazgató elmondása szerint hozzájuk is megérkezett az intézményükre jutó 83 millió forint, ám az igazgató szándéka szerint ezt az összeget — mivel lejárt tartozásuk nincs —, a minimálbér-emeléssel összefüggő pluszköltségeikre szeretnék fordítani. Úgy véli, az az igazságos, hogy ha az állami kasszában maradványként megjelenő összeget teljesítményarányosan osztják szét az kórházak között, ha csak azért kellene visszautalniuk a maradványt, mert korábban jól gazdálkodtak, az bizony nem volna jó.