Azok a cégek, akik eddig az élen jártak a fejlesztésekben, nem biztos, hogy elsőként végezhetnek a vakcina előállításáért vívott harcban.
A francia gyógyszercég kedden bejelentette, hogy a brit GlaxoSmithKline-nal közösen fejlesztett védőoltás sokkal korábban kész lehet, mint azt előre gondolták - írja a liner.hu.
A Sanofi és a GSK képviselői áprilisban arról számoltak be, hogy ha a klinikai tesztelések sikerrel zárulnak, akkor leghamarabb jövő év második felére válhat elérhetővé a vakcina.
Jelenleg egyetlen védőoltás sincs a koronavírus ellen, amely eddig összesen 9 millió embert fertőzött meg a világon és 469 ezer ember életét vette el. Néhány készítmény javulást hozhat a súlyos tüneteket produkáló betegeknek, ellenszer viszont továbbra sincs rá.
Tavasz óta több gyógyszergyártó is azon dolgozik, hogy egy tömegesen elterjeszthető védőoltást hozzanak létre gyengített vírusokból. Az Oxfordi Egyetem a Modernával és az AstraZenecával együttműködve, valamint a BioNTech és a Pfizer márciusban kezdték el az első humán kísérleteket.
A Sanofi ügyvezető igazgatója, Paul Hudson úgy gondolja, azok a cégek, akik eddig az élen jártak a fejlesztésekben, nem biztos, hogy elsőként végezhetnek a vakcina előállításáért vívott harcban: “Vannak vállalatok, amelyek gyorsabban haladnak, de legyünk őszinték: a gyorsaságnak több hátulütője is van. Már meglévő, főleg SARS-ra irányuló munkákat vesznek alapul, így a szerek nem lesznek hatékonyak és nagy mennyiségben képtelenség őket legyártani.”
További részletek a cikkben.