A kárpátaljai sebészorvos, aki negyvenhatezer imát mondott a betegeiért. Film készült Linner Bertalanról.
Kárpátalján az új ukrán oktatási törvény kisebbségi identitást megtépázó légkörében készült el a Linner doktor – egy nem mindennapi orvos története című dokumentumfilm, amely egy ma is követendő, szimbólumértékű személyiséget mutat be: egy sebész főorvost, akit nem lehetett nem becsülni – olvasható az mno.hu portálján.
A borászként is híres Linner Bertalan 1887-ben született Beregszászon, ahol emléktábla, mellszobor és utcanév után e filmmel tisztelegnek előtte születése 130. évfordulóján.
Az első világháborúban harctéri sebész volt az orosz és olasz frontokon, majd a háború után Európa leghíresebb klinikáinak kecsegtető meghívásai ellenére 1919 nyarán visszatért szülőföldjére. A megalkuvást nem ismerő orvos a hruscsovi időkben is imával kezdte minden műtétjét (hatvan év alatt negyvenhatezret!), a halálos szívroham is istentiszteleten érte az utolsó napjáig praktizáló orvost, aki nem a szovjet gyógymódokat alkalmazta, azok között egyedül a megelőzést tartotta helyesnek
Bunda Fehér Rita rendezőt és férjét, Bunda Szabolcs operatőrt a 2016-os A hűség ára című dokumentumfilmjük után – amely a kárpátaljai egyházüldözésről, a Szovjetunió gulágtáboraiba hurcolt politikai foglyokról és kényszermunkásokról emlékezett meg –, 2017 elején Jakab Eleonóra, a Beregszászi Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke kérte fel a film elkészítésére, amelyet december 2-án mutattak be a tíz hónapos forgatás után a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola átriumában. A nyilvános bemutató dátuma december 27., amelynek szintén Beregszász ad otthont. Magyarországon is látható lesz, a tervek között több filmfesztivál, tévécsatorna és mozi is szerepel, de annyira friss a film, hogy a konkrétumok még alakulhatnak.