Havonta, átlagosan 500 egészségügyi dolgozó adja be a felmondását, ami rendkívül aggasztó a járványhelyzet miatt.
Svédország nem képes megbirkózni a koronavírus-járvány második hullámával, a fővárosban az intenzív ágyak 99 százaléka már foglalt, az egészségügyi dolgozók pedig tömegesen mondanak fel, 21 régióból 13-ban havonta átlagosan 500-an adják be a felmondásukat - írja az origo.hu.
Az egészségügy katasztrofális helyzetével kapcsolatosan nyilatkozott a Svéd Egészségügyi Dolgozók Szövetségének elnöke, Sineva Ribeiro, aki a kialakult állapotokat „kétségbeejtőnek" és „példanélkülinek" minősítette. A szakember elmondása szerint már a koronavírus megjelenése előtt is hiány volt az egészségügyben szakképzett dolgozókból, különösen az ápolók hiánya volt feltűnő. Hozzátette: a terápiás, úgynevezett intenzív ágyakból is kevés volt. A járvány kitörése óta azonban minden egyre rosszabb lett.
Ribeiro az interjúban kifejtette, hogy az egészségügyi dolgozók nagyon ki vannak merülve, emiatt egyre gyakrabban sírógörcs kapja el őket, sokan az egyetlen megoldásnak az azonnali felmondás beadását gondolják.Az általános fáradtság következtében pedig egyre gyakrabban hibáznak.Ezek a hibák a betegek halálához vezethetnek– mondta a szakápoló. Ráadásul kevés az intenzív ágy, és noha nőtt a számuk az utóbbi hónapban ez nem sokat jelent, mivel nincs elég szakképzett dolgozó ezek működtetésére, sőt egyre kevesebb van belőlük.
Svédország legnépesebb régiójában, a fővárost is magában foglaló, 2,4 milliós Stockholm megyében az intenzív ágyak 99 százaléka már foglalt, ennek híre pánikhangulatot váltott ki a svéd fővárosban. Skane megye (itt található Malmö) után, lakosságarányosan Stockholmban van a legtöbb koronavírus-fertőzött.
A svéd TV4 nevű televízió által rendelt felmérés alapján az ország 21 megyéje közül 13-ban az utóbbi egy évben jelentősen megugrott a távozó egészségügyi dolgozók száma, havonta, átlagosan 500-an adják be a felmondásukat, ami rendkívül aggasztó a járványhelyzet miatt.
További részletek a cikkben.