Minél jobban elrugaszkodott a „hivatalos” állásponttól, annál karakánabb gyerek, annál több híve lesz.
Most döbbenten állunk, mi, gondolkodó emberek, valamely területen jártasságot szerzettek, hogy a szakértelem elveszíti az emberek bizalmát. Nem csak a járvánnyal kapcsolatban, de most ez életekbe kerülhet, írja dr. Barcs István a foteldoki.hu portálon. Hiába állítják a szakemberek, akik ezt tanulták, megtanulták, hosszú évek alatt gyakorlatot szereztek benne, hogy a járvány itt van és pusztít, hogy a koronavírus öl, hogy a meghozott járványügyi rendelkezések szükségesek, de csak időhúzást jelentenek addig, amíg a védettséget, a valódi immunológiai védelmet el nem érjük valahogy, és hogy ennek nem a természettel játszott orosz rulett a módja, hanem az immunrendszerünk felkészítése. Nagy az ellenállás vele, velük, velünk szemben. Százalékosan talán már kevesebb, de hangban, arroganciában fokozódva.
Hiába mondja minden infektológus (fertőző betegségekkel foglalkozó szakorvos), virológus, járványügyi szakember, immunológus egyöntetűen, hogy bármelyik védőoltás jobb, mint védtelenül állni, elkapni és belehalni a betegségbe, a vélemények szerint ők felmondták a leckét, amire betanították őket, teljesítették a megbízást, amit kaptak. De bezzeg a jogi végzettségű közszereplő, vagy akinek csak érettségije van, vagy az se, vagy aki ugyan elvégzett egy orvosi egyetemet évtizedekkel ezelőtt, de szakképesítést már nem szerezvén orvosként nem is dolgozhat, vagy csak bánni képes a számítógép billentyűzetével, azonnal hitelessé válik. Elegendő pusztán mást állítania, mint amit a szakemberek, és minél jobban elrugaszkodott a „hivatalos” állásponttól, annál karakánabb gyerek, annál több híve lesz.
De egyetlen oltásellenes vagy szkeptikus se bízik meg annyira saját hitében, hogy kiállítana egy nyilatkozatot, miszerint ha – ne adj’ isten – mégis csak létezne ez a betegség és ő megbetegedne, akkor őt ne gyógyítsák. Mert hiszen nem kockáztat semmit.
Rengeteg bírálat éri a lakossági tájékoztatást, sok esetben jogosan. Még mindig adósak a közoktatás és a népszerű ismeretterjesztés egészségnevelő, közérthető átalakításával. De azt mi magyarázza, hogy ha ugyanaz a felvilágosítás jut el mindenkihez a járványról, a védekezés szükségességéről, a megelőzés módozatairól, az miként vezethetett annyi embert teljesen ellentétes következtetések levonására. A védőoltások fajtáiról, működéséről és majdani eredményeiről hiteles szakemberek sokasága tájékoztat, az interneten pedig olyan kommentek olvashatók, hogy aki most beoltatni engedi magát, részese az emberkísérletnek és két év múlva rákban fog meghalni.