A kórházról szóló kötet szerzője elismert fül-orr-gégész szakorvos, neves sportoló és jó tollú író.
Fél évszázadot ölel fel az a kötet, amely a Szolnoki MÁV Kórház jubileumára jelent meg. A dr. Nagy Imre főorvos által szerkesztett kiadvány bemutatja az intézmény jeles személyiségeit és évtizedes küzdelmeit egyaránt. Életutak ¬fehér köpenyben – ezt a címet viseli a kötet, amely azonban nemcsak az intézetben dolgozók, de az egész kórház életét végigkíséri ötven esztendőn keresztül – olvasható a szoljon.hu portálján.
A Szolnoki MÁV Kórház és Rendelőintézetet 1967-ben adták át, jórészt vasutas munkavállalók téglajegyeiből épült. Abban az időben a szolnoki intézmény az ország egyik legmodernebb kórházának számított, nagyon korszerű felszereltséggel és szakemberekkel. Később egyre nehezebb feltételek és körülmények között zajlott a betegellátás, végül azonban mozgásszervi profilú intézményként sikerült helyet találni a palettán.
Egyfajta belső indíttatásból szántam rá magam az írásra – mondta dr. Nagy Imre, aki igazi polihisztornak számít szétforgácsolódó világunkban, hiszen egyszerre elismert fül-orr-gégész szakorvos, neves sportoló és jó tollú író. Aki ebben a kórházban töltötte, tölti az élete túlnyomó részét, egy nagy család részévé válik - ennek a családnak a története ez az írás, amely nemcsak a legfontosabb történéseket idézi fel, születéstől a többszöri „majdnem megszűnésen" át a jelenlegi helyzetig, hanem a kórházhoz kötődő emberek visszaemlékezései is helyet kaptak benne. A legfontosabb, ami vezérelt, a tisztelet és az emlékezés volt a könyv írásakor.