Egyelőre nem látják előnyeit az állami fenntartásnak.
Az idén is megemlékeztek az egri kórház dolgozói névadójukról, az első magyar orvosi kar – a Schola Medicinalis – megalapítójáról, Markhot Ferencről – olvasható a heol.hu portálján.
A kórház neve meghatározza a szellemi örökségét is, amelyet ápolnunk kell akkor is, ha a jelen működési feltételei nem a legjobbak, hiszen megszorítások, forráskivonások nehezítik a napi munkát. A túlélésért küzdünk – húzta alá beszédében dr. Fütő László, az egri Markhot Ferenc Oktatókórház ügyvezető igazgatója a névadó tiszteletére rendezett emlékünnepségen.
A kórházban is elindult az elmúlt években az orvosok és a szakdolgozók külföldre áramlása, és nem érzékelik az előnyét az állami fenntartásnak, csupán az adminisztrációs terheik növekedtek. Év végén, az utolsó pillanatban, a finanszírozási gondokon csak átmenetileg segít a konszolidáció. Mindezek ismeretében mondhatom – emelte ki a szakember -, hogy eredményeinket, azt, hogy az intézményben zökkenőmentes a betegellátás, csupán dolgozóink áldozatvállalásának, lelkiismeretességének, elhivatottságának köszönhetjük.
A kórházigazgató szólt az egészségügyben 2011 óta lezajlott bérfejlesztésről is, amely a szakdolgozók esetében megközelítően 30 százalékos keresetnövekedést jelentett. A műszaki és gazdasági dolgozói nem részesültek a béremelésből, továbbá a cafetéria és a jubileumi jutalmak kérdésének megoldatlansága is nyomasztja a dolgozókat.
Fűtő László kitért az intézményben jelenleg zajló fejlesztésekre is, a sikeres onkológiai és PIC-pályázatról is szólt. Ennek keretében elmondta, hogy 250 milliós pluszforrás érkezett műszerbeszerzésre. Az évek óta húzódó 5 milliárdos, elnyert európai uniós pénz elköltéséről is beszélt: a kórházon kívül álló okokból döcög a pályázatból végrehajtandó nagy kórházi fejlesztés beindulása. Jelenleg a kivitelezői közbeszerzési eljárás zajlik, és optimista becslések alapján 2014 tavaszán végre valóban elkezdődhet a munka – fogalmazott az ügyvezető.