A 17 napos rendezvény egészségügyi biztosítása a magyar orvosok, ápolók és mentősök számára is kihívás lesz.
A kéthetes sportesemény szervezői ígérik, a vb még javítani is fogja a sokat bírált és közismerten munkaerőhiánnyal küzdő egészségügyi közellátás színvonalát - írta a hvg.hu.
A feladat nehézségét leginkább az jelenti, hogy egy másik, nagy, több ezer turistát vonzó sportrendezvényhez, a Forma–1-es Magyar Nagydíjhoz képest – amely alapvetően egyetlen helyszínre, a Hungaroringre korlátozódik – a vizes vb-t összesen öt helyszínen rendezik. Ezenkívül nemcsak a verseny-, hanem az edzőhelyszínek, illetve a versenyzők, akkreditált résztvevők szállodáinak egészségügyi biztosítását is a magyar egészségügyi team végzi.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója is ezt tartja a legnagyobb kihívásnak: "a mentési terveket térben és időben is az egyes programelemekhez igazítva kellett elkészíteni". A vizes vb két hete alatt összesen 700 mentős (mentőtiszt, -orvos, -ápoló stb.) fordul meg a helyszíneken, lesz olyan nap, amikor egyszerre 26 mentőautó lesz kint a versenyeken. Összehasonlításképpen: a Magyar Nagydíj versenynapján egyszerre 140 mentős dolgozik a Hungaroringen, 21 kocsival és 2 mentőhelikopterrel.Korábban arról szóltak a hírek, hogy a csábító óradíjak miatt kiürülnek majd a kórházak – Merkely Béla, szerint ilyesmiről szó sincs. Arra is rákérdeztünk, hogy a kórházi osztályok bezárásáról szóló hírek fényében a vizes vb biztosítása hogyan befolyásolhatja a közellátást. A FINA orvosi bizottságának elnöke hangsúlyozta: a sportolók ellátása teljesen szeparáltan működik majd a közellátástól. Az orvosok, ápolók mind szabadságuk terhére dolgoznak majd a világbajnokságon, ezért a sportesemény lebonyolítása nemhogy veszélyezteti, de még javítja is a közellátást – magyarázta Merkely. Miértek és hogyanok a teljes cikkben