Megkerestük a kórházat, akik megerősítették, hogy valóban azonosítottak ágyipoloska-fertőzést, ezért a betegeket elköltöztették az osztályról, és teljes fertőtlenítést végeztek. A kórház szerint a fertőzés semmilyen zavart nem okozott a sem a betegellátásban, sem az ügyeleti feladatokban, és a betegek sincsenek veszélyben - írja az
index.hu.
Az ágyi poloska (Cimex lecturalius) megjelenését nehéz észrevenni, az állat csak akkor bújik elő, ha az ember már alszik. Akkor viszont nagyon is, mert emberi vérrel táplálkozik. A fertőzést is a csípése által okozott kiütések alapján a legkönnyebb észrevenni. A kiütés főleg a a kéz- és lábfejen, az arcon, a testhajlatokban jelenik meg, általában reggelre vagy délelőttre, és a szúnyogcsípéshez hasonlóan viszket is, viszont annál hosszabb ideig, akár egy hétig is.
Gyorsan szaporodik, napi 2-3 petét rak, és akár másfél évig is életben marad. Átlagosan csak 30 nappal a poloskák megjelenése után szokták észrevenni a fertőzést, addigra már több tucat példány is kikelhet, ezért az irtásuk se könnyű feladat.
A Jahn Ferenc Kórház neve az utóbbi hónapokban többször is kellemetlen ügyekkel kapcsolatban merült fel. A poloskafertőzés oka azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a kosz vagy az igénytelenség, tiszta helyen is ugyanúgy előfordulhat - hívja fel a figyelmet a lap.