Kárpátaljáról mentőt fizetnek a betegek a határig, hogy eljussanak a magyar egészségügybe.
Ha valaki azt mondja, hogy a magyar egészségügy jelenlegi állapotával semmi gond nincs, az vagy magánkórházba jár, vagy makkegészséges, vagy nagyon el van varázsolva. Szakemberhiány van, a meglévő állomány fáradt, túlterhelt, a bérek színvonalon aluliak, olykor nincs szappan, gyógyszer vagy éppen vér, hosszú órákat kell várakozni, és hálapénzezünk a rendes ellátásért. Kárpátaljáról viszont mentőt fizetnek a magyarok a határig, hogy eljussanak ebbe a magyar egészségügybe. Az azonnali.hu mutatja, miért.
...
A család elmondása szerint a beregszászi kórházban az orvostudományt azon a szinten képviselik, hogy a beteget bent tartják, a panaszokat valamilyen szinten enyhítik, fájdalomcsillapítózzák a pácienst azzal a szerrel, ami éppen van, de nem kezelik, mert nincs diagnózis. Mi több, mivel nincs diagnózis, ezért azt sem tudják, hogy a beadott gyógyszereknek esetleg van-e negatív mellékhatása a betegre. Ebből pedig az következik, hogy a beteg fájdalmai enyhülnek, viszont folyamatosan épül le a szervezete.
A család végül úgy döntött, hogy saját felelősségre elviszik a beteg anyukát a kórházból. A terv az volt, hogy kihívnak egy ukrán mentőt, kifizetik annak a díját, hogy elvigye a hölgyet a magyar határra (8 km), ahova kimegy egy magyar mentő, és beviszi őt Fehérgyarmatra (még 23 km) a sürgősségire. „Ez egy lehetőség. De ha olyan helyzetbe kerül valaki, hogy nem tudja kifizetni a mentőt, akkor ez nem járható út. Az ember lényegében halálra van ítélve” – közölte a szomorú valóságot a hölgy fia.
További részletek a cikkben.