December 20-án örömteli zárórendezvényt tartottak a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórházban.

Az eseményen dr. Bercsényi Lajos, az intézmény főigazgatója elmondta, hogy szeptember óta ismert az a tény, hogy a kórházak, az eddig őket fenntartó megyei önkormányzatoktól, átkerülnek a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) hatáskörébe.
- Munkatársaim nagyon komoly anyagokat készítettek el, s úgy érzem, hogy kórházunk felkészült az előttünk álló változásokra. Hasonlóképpen örömmel jelenthetem be, hogy hosszas egyeztetések után kiderült, hogy a megyei kórház struktúrája, osztályszerkezete és ágyszáma nem fog változni - osztotta meg információit a jelenlévőkkel.
Dr. Bercsényi Lajos azt is elmondta, hogy példaértékű, egyhangú döntés született - politikai színezettől függetlenül - abban a kérdésben, hogy a Szent Lázár Megyei Kórház végre súlyának megfelelően, végre az országos átlagot elérő központi támogatásban részesüljön.
- Ki kell mondani, hogy megyei kórházunk 24 százalékkal kevesebb támogatást kap a fekvőbeteg-ellátásra, míg járó betegek utáni támogatásban -10 000 főre lebontva - 42 százalékkal kap kevesebbet, mint az országos átlag. Ennek ellenére talpon vagyunk, és ezt szeretném megköszönni a kórház dolgozóinak és minden munkatársamnak - fejezte ki háláját a kórházigazgató.
Becsó Zsolt, a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke kiemelte, hogy az elmúlt évtizedekben a kórház és a megyei önkormányzat együttműködése példaértékű volt, ennek köszönhető, hogy az elmúlt húsz évben - bármilyen politikai összetételű megyei közgyűlés is volt - talán az egészségügy volt az egyetlen egy olyan terület Nógrád megyében, amelyben - a kórház érdekében - a pártok fölött álló együttműködés kialakulhatott.