A Szonlok megyei tapasztalatok is azt mutatják, hogy sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy orvosokat, ápolókat támadnak meg.
Az orvosok 13 százaléka szerint kifejezetten gyakori, hogy a mindennapi tevékenység során a betegek jogi szempontból támadóan, fenyegetőzően lépnek fel a szakemberekkel szemben. A többség (71 százalék) viszonylag ritkábban tapasztalja ezt a jelenséget, de csupán 16 százalék nem találkozik egyáltalán ezzel – derül ki egy nemrég készült kutatásból. A megyénkbeli tapasztalatok is azt mutatják, hogy sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy orvosokat, ápolókat támadnak meg. Elsősorban a kórházak sürgősségi osztályán történnek ilyen esetek, a vehemensebb hozzátartozók olykor bizony nehezen viselik, hogy az eset súlyosságától függően várakozniuk kell, mire a beteget ellátják - írta a Szoljon.hu.
– Arra sokkal ritkábban van példa, hogy az osztályon támadjanak rá az egészségügyi személyzet valamelyik tagjára – tudtuk meg Maroska Anikótól, a szolnoki Hetényi Géza kórház ápolási igazgatójától. – Ám épp a közelmúltban történt egy sajnálatos eset, amikor egy jól szituált hölgy egyszerűen pofon vágta az egyik ápolónőt.
Mentés közben rúgták hátba az egyik mentőst Szolnokon, akit rosszulléthez hívtak ki, írtuk korábban lapunkban. Miközben a tárgyi feltételeket biztosította a szakember, váratlanul belépett a szobába az egyik hozzátartozó és indok nélkül neki esett. A mentősök csak rendőri segítséggel tudták elhagyni a helyszínt.