Egész iparág épült erre, amelyben hamis mágusok és áldoktorok kúrálják a szenvedőket
Sokan érzik úgy, hogy a nyugati orvoslás nem ad választ a problémáikra, és alternatív módszerek segítségével keresnek gyógyulást. Egész iparág épült erre, amelyben hamis mágusok és áldoktorok kúrálják a szenvedőket, akik akár milliókat is képesek kifizetni a kezelésekért. A Magyar Nemzet összegyűjtötte, hogyan lehet kiszűrni az átveréseket – írja az mno.hu portálja.
Az már régóta ismert, hogy az internetről, a feketepiacról vagy egy kuruzslótól beszerezhető gyógyhatású készítmények kockázatosak lehetnek. Amikor rákgyógyító vitamint vagy csodateát ajánlanak, érdemes résen lenni, még ha oly szívesen kapaszkodik is egy súlyos beteg ember a reményt adó szavakba.
A gyógyhatású készítmények mellett ma már a titulusokban sem lehet százszázalékosan megbízni. Egyre elterjedtebbek ugyanis például az aposztrófos doktorok (’dr), akik nemhogy orvosi egyetemre nem jártak, néha még érettségijük sincs. Közülük ugyanakkor nem mind sarlatán. A Magyar Természetgyógyászok Szövetsége (MTSZ) szerint néhány ’doktor valóban képzett szakember, és valószínűleg hiúságból vásárolt magának doktori címet. Mégsem árt pontosan utánakérdezni a képzettségének, mielőtt bedőlünk a falra kiakasztott oklevélnek vagy annak, hogy az illetőt professzornak szólítják. További átverési módok a teljes cikkben
A komplementer medicina nem egyenlő a kuruzslással