Az egyik nagy érvágást az jelentette, amikor 2023-ban megszűnt a szülészet: a szentesiek szerint ezzel a tradícióik egy részét vették el tőlük.
Tikkasztó hőség a kórtermekben és a műtőkben, a lehetetlen helyzetekkel küzdő dolgozók, egyre csökkenő dolgozói létszám, megszüntetett vagy félgőzzel működő osztályok. A magyar állami egészségügy általános jellemzői igazak a szentesi kórházra is, amelyért demonstrációt tartott kedden az aHang, írja a nepszava.hu.
A szentesi kórház számos szempontból meghatározta a város életét. Hogy mit jelent a lokálpatriótáknak talán érzékletesen jelzi az, hogy egy neves, helyi születésű professzorról, Bugyi Istvánról keresztelték el. Mindig adott témát a helyieknek és környékbelieknek, akár politikai szempontból is hívószó volt. Korábban számos parlamenti választás előtt ígértek oda új, modern műtőtömböt, de végül egy kapavágás sem történt. A közel százezer ember ellátásáért felelő intézmény igaz, hogy két éve új fenntartót kapott, ennek ellenére az elmúlt években az ügyei nem éppen az ellátottak szája íze szerint alakult. Az egyik legutolsó igen nagy érvágást az jelentette, amikor 2023-ban megszűnt a szülészet. A szentesiek ezt úgy élték meg, hogy ezzel a helyi tradíció egy részét vették el tőlük.
A keddi demonstráción Tóth Rebeka, aHang Csongrád megyei koordinátora elmondta: a kórház fenntartójának, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központnak lakosok eddig 500 emailt írtak, amiben az intézmény egyes osztályainak jövőjét illetően érdeklődnek. Érkezett egy válaszlevél, amelynek szövegében mindössze egyetlen X szerepelt.
A szentesi intézmény a napokban azzal került a figyelem középpontjába, hogy a Tisza Párt elnöke, Magyar Péter Kulja András EP-képviselővel meglátogatta azt. Tóth Rebeka az egyetem ezt követően kiadott közleményére utalva azt mondta: úgy látszik a fenntartó politikusok szavára igen, az emberek kérdésére nem reagál.
A teljes információ a cikkben.