A 65 év felettiek több mint tíz, a 85 éven túliak több mint negyven százaléka szenved ebben a kórban.
Alzheimer-kávézóknak nevezik a franciák azokat a kis falvakban is havonta megtartott klubfoglalkozásokat, amelyek az Alzheimer-kórban szenvedőket és főként családjaikat segítik. Hasonlók szervezésébe kezd dr. Menyhárt Miklós bőnyi háziorvos, aki több évig Franciaországban volt szakmai kiküldetésben – írja a kisalfold.hu portálja.
A magyar háziorvos kinn szerzett másoddiplomát, az Alzheimer formáinak diagnosztizálása terén képezte magát, e kórral kezeltek kórházi részlegét vezette. Részt vett úgynevezett Alzheimer-kávézók összejövetelein. Ezek olyan, falvakban is havonta megtartott, jó hangulatú, nyitott találkozók, amelyeken egymást segítik tapasztalatokkal a betegek családjai.
Az Egészségügyi Világszervezet népbetegséggé nyilvánította az Alzheimer-kórt, a fejlett nyugati országokban a 65 év felettiek több mint tíz, a 85 éven túliak több mint negyven százalékát kezelik ezzel. Hazánkban is nő a betegek száma, de sok lehet dr. Menyhárt Miklós szerint a diagnosztizálatlan eset és kevés a pontos adat.
További részletek a weboldalon.