Az oltóbuszok működtetésére ugyanaz az orvosi-egészségügyi protokoll vonatkozik, mint amit a lakosok az oltópontokon, a háziorvosoknál megszokhattak.
A katonai mobil oltópontokon a lakosság is megkaphatja majd a koronavírus elleni vakcinát – jelentették be a szolnoki MH Béketámogató Kiképző Központban, ahol a múlt hét kedden kezdődött el a határvédelmi feladatokra induló katonák védőoltása. A Currus Aries típusú moduláris többfunkciós járműveket egészségügyi oltóállomássá alakították át, így naponta 150 ember oltását végezheti el a szolgálatot teljesítő 10 tagú szakszemélyzet. Amennyiben az operatív törzs úgy dönt, megyénkbe is begurulhatnak a speciális oltójárművek - írta a szon.hu.
A mobil oltóállomás, egy belső elkülönített oltóhely működtetésével alkalmas a védőoltások beadására. A buszokon tíztagú személyzet dolgozik, köztük mentőtisztek, ápolók és adminisztrátorok is. Az oltóállomás egészségügyi szakszemélyzete napi 150 személy oltását tudja biztosítani. Elsőként a honvédeket fogják oltani, majd a lakosság átoltásában is részt fognak venni. Az oltóbuszok egyik legnagyobb előnye, hogy olyan helyen is el tudják végezni feladatukat, ahol nem tudnak közvetlenül áramforráshoz csatlakozni, hiszen egy áramtermelő aggregátor segíti az energiaellátásukat. A fertőtlenítést a teljes buszon automata, úgynevezett permetbefúvásos rendszerrel végzik.
Az oltóbuszok igénybevételének tervezése folyamatban van, melyről az operatív törzs dönt, csakúgy, mint a közoktatási intézmények fertőtlenítéséről is, utóbbira egy készenléti raj áll rendelkezésre – írta a lapnak a minisztérium sajtóosztálya. (Fotó: Currus Zrt.)