• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Átvert egészségügyiek

Lapszemle Forrás: Népszava Online

Július 20-ig kellett volna megkapniuk az első jövedelem-kiegészítésüket a nyugdíj helyett dolgozóknak.

Már meg kellett volna kapniuk a bérkiegészítést azoknak a továbbfoglalkoztatott egészségügyi dolgozóknak, akik a szakmájukban maradva a "kettős juttatás" (a nyugdíj és munkabér egyidejű folyósításának) tilalma miatt júliustól nem kaphatnak nyugdíjat. Csakhogy több okból sokan még mindig nem juthattak hozzá a nekik járó összeghez, miközben a kormány továbbra is hallgat arról, hogy hány érintettje van a kényszernyugdíjazásnak - olvasható a Népszava honlapján.

A lap forrásai szerint az érintettek még azt sem tudják mindenhol, hogy megkapják-e egyáltalán korábbi nyugdíjuk teljes összegét, vagy munkáltatójuk - az őket foglalkoztató kórház főigazgatója - saját hatáskörben úgy dönt, csak kevesebbel kárpótolja a dolgozókat. Információik szerint a késlekedést több tényező okozza, melyek közül az egyik, hogy a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (Gyemszi) állítólag azért nem tudta pontosan és időben bérszámfejteni a kórházaknak járó kompenzációs forrást, mert az ehhez szükséges szoftver nem működött.

A lap úgy értesült, van intézmény, ahová már átutalták a megfelelő összeget, ám a dolgozók mégsem kapták meg a nekik járó kompenzációt, mert még nem készültek el az ehhez szükséges szerződésmódosítások. Sőt, érintett dolgozók arról panaszkodnak, azért nem írhatták alá máig a szükséges munkaszerződés-módosítást, mert az őket foglalkoztató intézmény illetékeseinek sem volt világos, hogy milyen bérbesorolásba kell kerülnie a továbbfoglalkoztatott nyugdíjas korúaknak. A kényszernyugdíjazásban, illetve az ez alóli felmentésben érintettek között továbbra is teljes tehát a bizonytalanság, s egyre nagyobb a harag a kialakult helyzet miatt. Nem elég ugyanis, hogy a közszférát érintő nyugdíjpolitikai intézkedések féléves tortúrának tették ki az egyébként is agyonhajszolt, túlterhelt egészségügyi dolgozókat, az ebben a hónapban már megvont nyugdíjuk helyett nem lehetnek biztosak az Orbán Viktor miniszterelnök által tavaly decemberben beígért illetménykiegészítésben.

További részletek a teljes cikkben