A védőnők viszont annyira elkeseredtek mellőzésük miatt, hogy sztrájkot fontolgatnak.
Egymás után fogalmazzák meg a szakmai és érdekvédelmi szervezetek, hogy az egészségügyben dolgozó közalkalmazott orvosok és szakdolgozók múlt héten bejelentett, többlépcsős béremelése fontos lépés ugyan, de messze nem elegendő ahhoz, hogy megálljon a szakemberek elvándorlása és csökkenjen a feszültség az ágazatban - írta a népszava.hu.
Nem elég, ha félig állítjuk el a vérzést - mondta a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének (ReSzaSz) elnöke a Népszavának arra utalva, hogy a nemzetközi összehasonlításban is versenyképes, elvárható bérszint eléréséig folytatni kell a tárgyalásokat az egészségügyben. Dénes Tamás szerint az elmúlt hat évben volt a rendszerváltás utáni legmarkánsabb bérfejlesztés az egészségügyben, ám ez nem elegendő a biztonságos betegellátáshoz szükséges számú ápoló, orvos rendszerben tartásához. A szakszervezeti elnök úgy látja: egyrészt meg kell várni, hogy a szóbeli ígéretből mi teljesül papíron is, másrészt kérdés, milyen belső aránytalanságokat hoz a most bejelentett béremelés.
Az alapellátásban dolgozó háziorvosok és nővérek újra reménykedhetnek, hogy a közalkalmazottként dolgozó szakorvosok és szakápolók béremelési mértékének eléréséhez kapnak fedezetet - mondta Selmeczi Kamill. A FAKOOSZ Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke arra a hírre reagált így, hogy Balog Zoltán miniszter a hétvégén a Magyar Orvosi Kamara küldöttközgyűlésén arról beszélt: törekszik rá, hogy a háziorvosi és házi gyermekorvosi praxisok 10 milliárd forintos pluszpénzt kapjanak, és a fogorvosoknak, valamint a védőnőknek az idei év elején beígért 2 plusz 2 milliárd forint ezen felül érkezzen az ágazatba.
A védőnők viszont annyira elkeseredtek mellőzésük miatt, hogy sztrájkot fontolgatnak, a budapesti orvosegyetem érdekvédői, a Semmelweis Érdekvédelmi Szövetség (SÉSZ) vezetői pedig közleményükben az adminisztratív, gazdasági és fizikai munkát végző kollégáikra is kiterjedő 50 százalékos általános béremelést követeltek, hogy csillapítani lehessen az egészségügyben meglévő bérfeszültséget, amit szerintük a múlt heti bérmegállapodás csak erősített - foglalta össze a Népszava az elmúlt napok reakcióit.