Hazánkban 24,4 ezrelékről 2005-re 2,6 ezrelékre csökkent az újszülött-halálozás.
Rigó János, a Semmelweis Egyetem I. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója elmondta, „a születés körüli magas halálozás volt az oka, hogy az Egészségügyi Minisztérium 1976-ban létrehozta a tíz Perinatális Intenzív Centrumot, amelyek között első volt klinikánk újszülött intenzív osztálya".
Szerinte elsősorban ezen központok működésének köszönhetően a szomorú esetek száma tíz ezrelék alá csökkent. Mint mondta, a kiváló eredmények a technikai feltételek mellett az újszülöttek kíméletes lélegeztetésének és életfunkcióik folyamatos megfigyelésének, ellenőrzésének köszönhetők. A születésszám Magyarországon több mint harminc éve folyamatosan csökken. A centrumok létrejötte előtt, 1970-ben még 151819 baba jött a világra, a 2005-ös statisztika szerint csak 97 496. A koraszülések száma a négy-öt százalékos uniós átlaghoz képest Magyarországon magas, országosan kilenc-tíz százalék körüli, és az 1500 gramm alattiak. E mutató 1,3 és 1,5 százalék közötti értéken áll.
A perinatális intenzív centrumok mellett létrejöttek a Neonatális Intenzív Centrumok is, amelyekben a kicsiket életük első napjaiban látják el. Ezek segítségével hazánkban 24,4 ezrelékről 2005-re 2,6 ezrelékre csökkent az újszülött-halálozás. A Philips cég által adományozott, több mint tízmillió forint értékű betegmegfigyelő rendszer segítségével a Semmelweis Egyetem Nőgyógyászati Klinikáján a koraszülött-ellátás egy magasabb szintje valósulhat meg.