A válaszadók 52 százalékával előfordult már, hogy csak papíron mentek szabadságra.
A dolgozók fele nem vesz ki egy hétnél több szabadságot egyszerre. Az egészségügyben dolgozók tudják legnehezebben kivenni szabadságukat - derült ki a Profession kutatásából, amelyről a Klubrádió portálja számol be.
Minden harmadik munkavállaló szerint nehézkes a nyári szabadságok kivétele, és majdnem minden második dolgozóval előfordult már, hogy nem engedték az előre tervezett időpontban szabadságra menni. A magyarok átlagosan 11-12 napot vesznek ki a nyáron, ami az átlagos összes évi szabadságnak a 40 százalékát teszi ki.
A több mint 1000 fő megkérdezésével készült kutatás eredményei szerint a válaszadók 52 százalékával előfordult már, hogy csak papíron mentek szabadságra. Ez az arány az egészségügyben dolgozóknál a legmagasabb: 55 százalékukkal fordult már elő, hogy a nyaralásra kivett napok alatt is dolgozniuk kellett.
Majdnem minden második munkavállalóval (48%) az is előfordult már, hogy nem engedték el szabadságra az előre tervezett időpontban.
Nem olyan meglepő, de a nyaralással töltött napok száma az anyagi körülményekkel növekszik. Kevesen mennek egy hétnél több időre szabadságra. A válaszadók 50 százalékára egyáltalán nem jellemző, hogy egy hétnél hosszabb szabadságra menne, 39 százalék pedig általában csak egy-két napot vesz ki alkalmanként. A legtöbben mégis egyetértenek abban, hogy a minimum kéthetes, egybefüggő szabadság számít pihentetőnek.