A tudatos, egészséges életmódra nevelésnek már kora gyermekkorban el kell kezdődnie ahhoz, hogy egészséges, hosszú életet élhessünk.
Magyarországon az életmódorvoslás úttörője és az Életmód Orvosi Központ megalapítója dr. Babai László. Az Origónak adott interjújában Babai doktor elmondta a kezdeteket, és hogy milyen eredményeket értek el az életmódorvoslás terén.
Az életmódorvoslás, mint fogalom és orvostudományi ág Magyarországon 2011-ben jelent meg dr. Babai László és prof. dr. Apor Péter szakmai tevékenysége révén. Munkájukhoz rövidesen számos vezető szakorvos, táplálkozási és mozgásterápiás szakember csatlakozott, akik 2013-ban megalapították a Magyar Életmód Orvostani Társaságot, mely társaság elnöki tisztét 2017 óta dr. Babai László tölti be.
Babai doktor elmondta, hogy a tudatos, egészséges életmódra nevelésnek már kora gyermekkorban el kell kezdődnie ahhoz, hogy egészséges, hosszú életet élhessünk. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy aki később, 20, 30, 40 vagy akár 70 éves korban dönt az életmódváltás mellett, annak ne lenne haszna, de természetesen minél később változtatja meg valaki az életmódját, a pozitív hatás annál kisebb lesz.
Az emberi szervezet nagyjából a húszas éveiben éri el teljesítőképessége csúcsát, utána fokozatos hanyatlás játszódik le egészen a halálig. Nem mindegy azonban, hogy milyen szintről indul a leépülés és annak gyorsasága sem. Mindkét tényezőt befolyásolni lehet az életmódorvoslással.
Az Életmód Orvosi Központ allergiaközpontként kezdte a működését. Ekkor derült ki, hogy az összetett problémák kezelésére nincs megoldás Magyarországon. A szemészet csak a látás-, a fülészet a hallás-, a bőrgyógyászat a bőr-, a kardiológia a szívproblémákkal foglalkozik, és egy komplex tünetegyüttessel jelentkező beteg csak hosszas ide-oda járkálással juthat megfelelő gyógymódhoz.
Ezt küszöböli ki az Életmód Orvosi Központ, ahol szinte minden szakterületen egy helyen kaphat segítséget a páciens. Továbbiak a cikkben