A szakdolgozói körben olyan mértékű béremelés szükséges, amelyben a szakdolgozók és az orvosok közti bérarányok a korábbi szinthez zárkóznak fel.
Noha a FESZ javaslatainak többségével egyetértését fejezte ki az Emmi, konkrét ígéret csak egy hangzott el: ez pedig az, hogy a kötelező fizetési tételeken túli juttatások differenciálására a jövőben több forrást kapnak az egészségügyi intézmények. Ezekkel jelenleg az a legnagyobb baj – magyarázta Soós Adrianna –, hogy aránytalanságok vannak a pótlékok rendszerében. A pótlékok egyrészt alacsonyak, másrészt korszerűtlenek, és egyáltalán nem tükrözik az egyes ellátási területekhez kapcsolódó felelősségek, stressz és munkaintenzitás mértékét. Ez főleg a sürgősségi, intenzív részlegekre igaz, de a szakszervezet szerint ki kellene terjeszteni a betegszállítókra, recepciósokra is, utóbbi munkakörökben ugyanis a fertőzésveszély kiemelten magas a járvány alatt, írja a Mérce.
A szakszervezet egyéb fő javaslatai az alábbiak voltak:
A szakdolgozói körben olyan mértékű béremelés szükséges, amelyben a szakdolgozók és az orvosok közti bérarányok a korábbi szinthez zárkóznak fel.
Az ügyeleti rendszerben dolgozók esetében véget kell vetni annak, hogy a pihenőidők miatt kieső időt később többlet ügyeletekkel dolgoztatják le.
Javasolták a nyugdíj melletti foglalkoztatás megkönnyítését, az idősödő kollégák bevonását a fiatalok mentorálásába, valamint hogy a nyugdíjas egészségügyi dolgozók is részesedjenek azokból a többletjuttatásokból, amit a nyugdíjasok megkapnak, az egészségügyben nyugdíj mellett dolgozók pedig nem.
A FESZ beszámolója szerint a minisztérium tárgyalói azt bizonygatták a szakszervezetnek, hogy ismerik ezeket a problémákat, és a minisztérium maga is tett már javaslatot a kormányüléseken szakdolgozói béremelésekre. Soós Adrianna számára úgy tűnt, hogy maga az Emmi mint az egészségügy szakmai képviselete tényleg érzékeli, hogy baj van, de a Pénzügyminisztérium asztalán rendre elhalnak az előterjesztések forráshiányra hivatkozva.