Nem gondolták volna, mennyire összetett probléma a demens betegek kezelése.
Az Alapellátási Szabadegyetem legutóbbi háziorvosoknak, belgyógyászoknak szervezett tudományos tanácskozásán a demenciáról, a szellemi leépüléssel járó betegségekről is szó volt, az Alzheimer-kórról is. Bemutatkozott az Alzheimer Café Győr, a betegeknek és főleg családtagjaiknak beszélgetési lehetőséget nyújtó civil kezdeményezés – írja a kisalfold.hu portálja.
A háziorvosokat üzleti gondolkodásra is rákényszeríti rohanó világunk, de például a demenciában szenvedők sokkal jobban elfogadják a tanácsokat, ha beszélgetés közben szemkontaktust létesítenek velük és esetleg kedvesen meg is érintik a kezüket. Az biztos, hogy foglalkozni kell az időskor kérdésével, mert hamarosan mondhatni az öregek bolygója lesz a Föld, 2050-re elérheti a 2,5 milliárdot a 65 éven túli emberek száma. Ezért is fontosak az olyan civil kezdeményezések, mint az Alzheimer Café Győr – húzta alá dr. Schmidt Péter professzor, az Alapellátási Szabadegyetemet szervező Egészséges Nemzedékért Alapítvány elnöke.
Sosem hittem volna... címmel tartott előadást az Alapellátási Szabadegyetemen dr. Menyhárt Miklós bőnyi háziorvos, a győri Alzheimer-kávézó kezdeményezője. Korábban, míg nem került közvetlen kapcsolatba alzheimeresekkel, nem hitte, nem gondolta volna, hogy mennyire összetett probléma a demens betegek kezelése. Mint kiemelte, fontos tudni, hogy a beteg a betegségéből adódó gondokat nem is nagyon érzékeli, nem tudja, mekkora terhet ró az a családtagokra. Teljes ellátást, folyamatos együttlétet és szeretetet igényel a beteg.