Gyógyítási célkitűzésem, hogy megtaláljam az összefüggéseket, és rendszerszinten kezelni tudjam az adott betegségeket.
A most 18 éves Seitz Erik a Pannonhalmi Bencés Gimnázium egyik büszkesége: 17 évesen egy új potenciális gyógyszercélpontot fedezett fel, amellyel – ha a gyakorlatban is alátámasztást nyer – leállítható lenne az áttétek kialakulása a daganatos betegeknél. Erik első helyezést ért el a 30. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen is, a Semmelweis Egyetem kutatócsoportjának immár több mint két éve tagja, és nemsokára Amerikába utazik, hogy új projekten dolgozzon. A Képmás magazin készített interjút vele.
Az általad említett Csermely Péter professzort a mentorodnak tekinted. Kik azok, akiknek még nagyon adsz a véleményére rajta kívül?
Csermely Péter professzor a kezdetek óta mellettem áll, és ellát a tanácsaival. Rajta kívül Nina Kunsicot említeném, aki mindig minden számítástechnikai hátteret biztosított a gördülékeny munkámhoz, és bevezetett a tudományos életbe. Keresztes Dávid kutatótársam az, aki a sejtlaboratóriumi kutatásainkat koordinálja, és szakértelmével nap mint nap hozzájárul a céltudatos, hatékony munkához. De még számos munkatársamat és kollaborációs partnerünket mondhatnám, akik a szárnyaik alá vettek és befogadtak a köreikbe. A magánéletben mondanom sem kell, hogy a szüleim szavain nőttem fel.
A 30. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen is elismerték a munkásságodat. A díjnak köszönhetően képviselhetted Magyarországot a 2021 EU Fiatal Tudósok Versenyén, ahol nemzetközi szinten 108 versenyző 73 projekttel versenyzett.
Utóbbin a Salamancai Rákkutató Intézet „legjobb orvostudományi projekt” különdíjában részesülhettem. E két díjazás megerősítés volt, hogy eredményeink a fiatal kutatók körében nemzetközi szinten is versenyképesek. Jelenlegi célkitűzésem, hogy az eredményeink szakmai körökben is elismerést szerezzenek. (...)
Milyen jövőbeli terveid vannak, mit szeretnél elérni az életben?
Itthon, Magyarországon, a Semmelweis Egyetemen szeretném folytatni a tanulmányaimat, mivel szeretném végigvinni azt, amit elkezdtem. A jövőben pedig szeretném ott folytatni a munkámat és az ötleteim kibontakoztatását, ahol a legtöbb eszközt és támogatást megtalálom hozzá. Ez lehet, hogy nemzetközi színtéren lesz. Gyógyítási célkitűzésem, hogy megtaláljam az összefüggéseket, és rendszerszinten kezelni tudjam az adott betegségeket.
További részletek a teljes cikkben