A rendelkezésre állást, a tudást kell megfizetni, ők nem gyári munkások, melyet darabra le lehet gyártani.
Az egészségügyi dolgozók 5 százaléka nem írta alá az új jogviszonyról szóló szerződést. A Magyar Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke szerint ez egy jó arány, korábban 75 ezer fő nem akarta aláírni az új jogviszonyról szóló szerződést. Dénes Tamás az ATV Startban azt is leszögezte, hogy ez a rendszer jobb, mint az egy évvel ezelőtt.
"Az irány - és lehet ezért sokan megköveznek - jó"- jelentette ki Dénes Tamás. Ha megkérdeznék tőle, egy most vagy egy évvel ezelőtt szeretne dolgozni az egészségügyben, sokkal inkább a mostani viszonyokat választaná.
Papíron minden orvos kétszer annyit fog keresni, mint korábban. Viszont kijelentette, hogy ahol speciális tudást igényel a munka, ott többet is kell keresniük a kollégáknak. Nem kereshet annyit egy szívsebész, mint egy szakrendelőben dolgozó kolléga, ez egy naív elképzelés - mondta Dénes.
Mint mondta, hogy azok a rezidensek, akikkel ő beszélt, örültek a számoknak. Ott mondtak fel a kollégák, ahol volt egy másodállás, vagy ahol humánerőforrás problémák voltak korábban is, vagyis nem megfelelően bántak az emberekkel.
Megjegyezte, hogy ő is dolgozik másodállásban, ha van ellátási érdek, majd eldöntik, hogy maradhat-e. Azt vallotta korábban is, hogy heti 40 órából meg kell tudniuk élni, plusz munka vállalása esetén pedig jól kell tudni élni.
Nonszensznek nevezte azt, hogy az ügyeleti díj esetén 70 százalékot akarnak fizetni, A rendelkezésre állást, a tudást kell megfizetni, ők nem gyári munkások, melyet darabra le lehet gyártani - hangsúlyozta Dénes.