Az orvosi kar külföldi diákjai a tandíjon túl – egy felmérés szerint – évente 4 milliárd forintot hagynak a városban.
Egy friss kutatás eredményei megerősítik azt, amellyel nyaranta – amikor az itt tanuló egyetemisták elhagyják a várost –, gyakorlatilag mindenki szembesül, nevezetesen, hogy nélkülük bizonyos területeken gyakorlatilag leáll az élet – írja a Dunántúli Napló – online.
- Felmérésünk szerint a külföldi hallgatóink az átlagosan hárommillió forintos tandíjon felül évente körülbelül négymillió forintot költenek el Pécsett – közölte dr. Miseta Attila, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja. - A mintegy 1400 külföldi hallgatónk több, mint fele kitöltötte a kérdőívünket, így valóban reprezentatív az a szám, amellyel mi is szembesültünk. A pénzük elsősorban albérletre, ellátásra, szórakozásra megy el. Mindent összevetve egy évben 3,8 milliárd forintot hagynak a városban a külföldieink. A taxisok, az albérletkiadók, vagy éppen a szórakozóhelyek tulajdonosai a pénztárcájukon is azonnal megérzik, amikor a orvosi kar német, norvég, vagy éppen angol hallgatói hazatérnek. Éppen ezért lenne fontos, hogy minél tovább itt maradjanak – fűzte hozzá a dékán.
- Ehhez viszont a fejlesztések elengedhetetlenek. A kutatásunk többek között arra is kitér, melyek azok a területek, amelyekkel jelenleg elégedetlenek a diákok - mondta Miseta Attila, aki úgy véli akár már a közeljövőben elindulhatnak olyan fejlesztések (mind egyetemi, mind városi szinten), amelyek éppen ezt a célt szolgálják. Persze tisztában vagyunk azzal, hogy a jelenlegi gazdasági helyzet nem éppen kedvező, ám ez egy olyan befektetés lenne, amely hosszú távon komoly bevételeket generálhatna.