Európa mára barátságtalan hellyé vált a befektetések szempontjából, mert a törvényalkotók megnehezítik, hogy a befektetések kereskedelmileg megtérüljenek.
A német óriásvállalat gyógyszeripari vezetője, Stefan Oelrich a Financial Times beszámolója szerint arról beszélt, hogy Európa mára barátságtalan hellyé vált a befektetések szempontjából, mert a törvényalkotók megnehezítik, hogy a befektetések kereskedelmileg megtérüljenek. Példaként a brit és a német esetet említette, ahol a gyógyszeradók kiterjesztése révén az állami egészségügy kiadásainak csökkentését érnék el, de ezek Oelrich szerint csak visszatartják a befektetéseket - ismertette a 444.hu.
Épp ezért a Bayer valamekkora mértékben átteszi a prioritásait máshova, elsősorban az Egyesült Államokba és Kínába, ahol a gyógyszercég már eleve jelentős jelenléttel bír. Oelrich szerint Peking egyre inkább szívesen fogadja az innovációt, míg az Egyesült Államokbeli magasabb gyógyszerárak lehetővé teszik a vállalat számára, hogy a magas infláció okozta kiadásnövekedést kompenzálják.
Oelrich elmondása szerint a brit adó miatt a Bayer csökkenteni kénytelen kereskedelmi jelenlétét, illetve munkahelyeket is megszüntethet az országban. Ráadásul az országban idén nő a társasági adó mértéke is, ami szintén csökkentheti a gyógyszergyárak profitját.
Hasonlóan, a német kormány is elfogadott októberben egy törvényt, mellyel az állami egészségügy gyógyszerköltségeit mérsékelnék.