Eddig 15 magyarországi kórház koraszülött osztálya kapott babafészkeket, összesen több mint 17 millió forint értékben.
Magyar fejlesztésű eszköz segíti a koraszülöttek fejlődését több kórházban. A babafészek névre keresztelt termék azt az érzést nyújtja a babáknak, mintha az édesanyjukkal érintkeznének. Orvosok szerint segíti a koraszülöttek idegrendszeri és fizikai fejlődését. Egy olyan édesanya találta ki, aki maga is a kiírt időpont előtt szült – hangzott el az M1 Híradójában.
A Semmelweis Egyetem Újszülött Intenzív Osztályán jelenleg 37 koraszülöttet ápolnak – mindegyiküket babafészekben. Az eszköz fejlesztésében a SOTE munkatársai is részt vettek. Szabó Miklós, a klinika újszülött-gyógyászatért felelős vezetője elmondta, hogy a koraszülöttek fejlődését is befolyásolja, hogy hozzájutnak-e ahhoz a a biztonságérzethez, amit a szülővel való érintkezés ad nekik.
„Bizonyítékok vannak, hogy azok a koraszülöttek akik az édesanyjuk testén tudnak tölteni időt, tehát kenguru-kezelésben részesülnek vagy ezek, az ő komfortjukat szolgáló eljárások közepette vannak, nagyobb csendben, többek között a fészekben, azoknak hosszú távon jobb az idegrendszeri fejlődése, egészségesebbek lesznek” – mondta Szabó Miklós, a Semmelweis Egyetem 1. sz. Gyermekgyógyászati Klinika Neonatológiai Tanszéki Csoport vezetője.
Eddig 15 magyarországi kórház koraszülött osztálya kapott babafészkeket, összesen több mint 17 millió forint értékben.