Az Országos Mentőszolgálat nagy büszkesége a rohamkocsi-szolgálat, ami a világon egyedülálló.
Május 10. a mentők napja, ezen a napon alakult meg ugyanis 1948-ban az Országos Mentőszolgálat. A hazai mentők és családjaik évről évre egész napos rendezvénnyel ünneplik a szervezet létrejöttét. Az Országos Mentőszolgálat észak-alföldi régiójának központjában Dr. Korcsmáros Ferenc regionális igazgatót erről a jeles napról és a mentőhivatás jelenlegi helyzetéről kérdezte a haon.hu.
– A mentőnapi ünnepség hivatalos programja május 3-án, pénteken kezdődött a régi debreceni mentőállomás Péterfia utcai épületében, ahol az egykori bajtársaink munkásságára és tiszteletére elhelyezett emléktáblát felavattuk és megkoszorúztuk. Ezt követően elismeréseket kaptak az idén 35, 50, 70 éves jubileumot ünneplő mentőállomások, a mentős kollégák pedig hűségjutalmakat, regionális igazgatói dicsérteket, valamint balesetmentes közlekedésért járó okleveleket vehettek át – fogalmazott dr. Korcsmáros Ferenc.
A mentők észak-alföldi régiójának igazgatója beszámolt arról is, hogy egyre több iskolában népszerű az elsősegély-oktatás. – Meghirdettük a Hősképzés elnevezésű programunkat, így minden hónap utolsó hétfőjén a megyeszékhelyi mentőállomások mindazok számára nyitva állnak, akik szeretnék megtanulni az újraélesztést. Elsősorban középiskolai tanórai keretek közé próbálunk meg képzést és ismeretanyag-átadást beilleszteni, mivel ők már jól érzékenyíthetők.
Az Országos Mentőszolgálat észak-alföldi régiójában jelenleg csaknem ezerötszázan dolgoznak. Szabolcs, Hajdú-Bihar és Szolnok megyében nagyon alacsony a fluktuáció, jelenleg egyetlen státuszt sem találunk betöltetlenül: a gépkocsivezető, a mentőápolói, a mentőtiszti és a mentőorvosi munkakörök mind feltöltődtek. Sőt, mentőápolókból és gépkocsivezetőkből várólistáról kerülhetnek a mentőszolgálathoz a jelentkezők.
– Az Országos Mentőszolgálat nagy büszkesége a rohamkocsi-szolgálat, ami a világon egyedülálló, mivel szakorvosok tudnak kimenni a helyszínre, és ott a legmagasabb szintű szakmai ellátást tudják nyújtani. (Fotó: OMSZ)