Folyamatosan csökken a gyermekszületések száma - a kormány eddigi intézkedései nem hozták meg a remélt fordulatot.
Az alanyi jogon járó családi pótlékra és gyesre kevesebbet, míg a biztosítási időhöz és ezzel munkaviszonyhoz kötött gyedre és terhességi-gyermekágyi segélyre többet szán jövőre a kormány az ideinél. Ezzel is egyértelművé téve, hogy a segély jellegű támogatásoktól a munka alapúak felé vette az irányt, olvasható a vg.hu portálon.
A családi adókedvezmények kiterjesztéséről és a szociális hozzájárulás részmunkaidős foglalkoztatásra kiterjesztéséről szóló tegnapi parlamenti döntés ugyanezt a tendenciát erősíti, vagyis hogy a kormány döntően a munkából és nem a szociális támogatásokból élő családok támogatására helyez a hangsúlyt, ezzel is a közmunkára ösztönözve a jelenlegi és leendő szülőket.
A kabinet eddigi intézkedései, a családi adókedvezmény fokozatos kiterjesztése, valamint különösen a gyes és gyed mellett munkavállalás ösztönzése és a gyed-extra, nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Magyarországon 1997-ben született utoljára 100 ezernél több gyerek, 2010-ben pedig már csak alig valamivel több mint 90 ezer baba jött világra. Tavaly csak 88 és fél ezer gyereket vállaltak. Ez év augusztus végéig 59 és fél ezer gyermek született.