Csak egyetemek és főiskolák indíthatnak felsőoktatási szakképzést 2013-tól.
A jövő évtől kizárólag felsőoktatási intézmények indíthatnak felsőoktatási szakképzést – jelentette be szerdán Hoffmann Rózsa egy a Budapesti Gazdasági Főiskolán tartott sajtótájékoztatón. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára hozzátette: számos fejlett országban a felsőoktatásba tagozódik a rövid, gyakorlatorientált, ugyanakkor magas elméleti hátteret biztosító képzések rendszer - tudósított a Világgazdaság Online.
Az új rendszerben két éves képzések indulnak 2013-tól, amelynek része lesz egy féléves, vállalatoknál eltölthető gyakorlati időszak is. Hoffmann kiemelte: az új rendszerben nem lesznek lezárt képzési utakat, ezért a kreditbeszámítás miatt egy ilyen képzés alapot teremthet a felsőoktatásba való belépéshez is.
Hoffmann Rózsa a finanszírozással kapcsolatban elmondta: a felsőoktatási szakképzés a megújuló felsőoktatásba tagozódik, ennek megfelelően lesznek államilag finanszírozott férőhelyek, valamint részösztöndíjas és önköltséges képzés. Arra a kérdésre, hogy mi lesz a jövő évtől az eddig felsőfokú szakképzésekkel foglalkozó cégek sorsa, az államtitkár kijelentette: a képzés átalakítása az ország fejlődését szolgálja, ez pedig fontosabb, mint az egyedi érdekek.
Hoffmann hozzátette: eddig ráadásul nem voltak minőségi garanciák, szabályozatlan környezetben számolatlanul vettek részt különböző cégek a szakképzésben. Mostantól viszont – így az államtitkár – pontos elvásárok lesznek meghatározva a Képesítési és Kimeneti Követelményekben (KKK), és ennek betartatását az Akkreditációs Bizottság egy erre szakosodott testülete fogja ellenőrizni. További részletek a teljes cikkben.