Bíznak abban, hogy az egyes tagvállalatok által önként vállalt plusz elkötelezettség ösztönözni fogja a gyógyszerellátási lánc további szereplőit.
Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete kedd reggeli közleményében jelentette be, hogy önkéntes árcsökkentést vállaltak bizonyos termékeikre az egyesület tagvállaltai, amelyek kivétel nélkül gyógyszergyártók - írta a portfolió.hu.
Az AIPM bízik abban, hogy az egyes tagvállalataink önként vállalt további erőfeszítései és a kormány ösztönző szándéka együttesen elérik azt a célt, hogy minél szélesebb körű hozzáférést biztosítsanak a gyógyszerekhez - olvasható a szervezet közleményében.
Hozzátették: arra is törekednek, hogy az innovatív gyógyszeripar versenyképességét megőrizzék, és a vállalatok továbbra is elkötelezetten dolgozhassanak a magyar betegekért.
Azt is hozzátették, hogy bíznak abban, hogy az egyes tagvállalatok által önként vállalt plusz elkötelezettség ösztönözni fogja a gyógyszerellátási lánc szereplőit arra, hogy minél szélesebb körű hozzáréfést biztosítsanak a szükséges készítményekhez.
Továbbiak a teljes cikkben