Kimaradnak az egészségügyi béremelésből azok, akik kevesebb mint három éve dolgoznak az ágazatban.
Ez olvasható a szakmai szervezeteknek küldött minisztériumi anyagra hivatkozva a szombati Magyar Nemzetben. Bár több tízezer orvos és szakdolgozó számolgat, hogy mennyivel keres majd többet, sokan meg fognak lepődni közülük – írja a Magyar Nemzet – online.
Arról ugyanis eddig senki sem beszélt – írja a lap –, hogy egyetlen fillért sem kapnak azok, akik kevesebb mint három éve dolgoznak az ágazatban. Az egészségügyért felelős államtitkárság által a szakmai szervezeteknek elküldött dokumentumból az derül ki, hogy a szakdolgozók közül sokan mindössze bruttó ezer és bruttó háromezer forint közötti emelésre számíthatnak.
Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke úgy nyilatkozott: azért maradtak ki a mostani béremelésből a pályakezdők, mert rendkívül kevés volt a szétosztható forrás. Ugyanannyi – 15 milliárd forint – jutott 70 ezer szakdolgozóra, mint 17 500 orvosra. Éppen az a magasan képzett szakdolgozói réteg kap megalázóan alacsony összeget, amely idegen nyelveket beszél, és könnyen vállalhat munkát külföldön – fűzte hozzá Balogh.
A pályakezdők valóban kimaradnak a juttatásból, és tényleg vannak olyanok is, akiknek csak egy-kétezer forint jut – erősítette meg Bugarszki Miklós, a Magyar Ápolási Egyesület elnöke, aki úgy véli szükségtelen, aránytalan, méltánytalan és megalázó az a különbségtétel, ami az orvosoknak és a szakdolgozóknak járó fizetésemelés között van.
A Délmagyar – online arról írt, Balogh Zoltán, a MESZK elnöke szerint ez ellentmond annak az eredeti elképzelésnek, hogy a pluszjuttatás mértéke vegye figyelembe a pályán eltöltött időt és a képzettséget is. A szervezet észrevételeit eljuttatta az Országgyűlés egészségügyi bizottságához és a szaktárcához, utóbbival már hétfőn tárgyalóasztalhoz ülnek - írta a Magyar Nemzet.
A Magyar Ápolási Egyesület elnöke, Bugarszki Miklós úgy nyilatkozott: aránytalannak és megalázónak tartják az orvosoknak, illetve a szakdolgozóknak járó fizetésemelés közötti különbségtételt, ezért azt kérik az Országgyűléstől, hogy a béremelésre rendelkezésre álló 30,5 milliárd forintos forrást egységesen osszák szét a bértábla szerint.