A legtöbb orvos Jász-Nagykun-Szolnok megyéből hiányzik, a második helyen Komárom-Esztergom megye végzett.
Nemrég arról lehetett olvasni, hogy megyénken kívül csak Jász-Nagykun-Szolnok megyében magasabb az orvoshiány a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2018-as adatai szerint. A tavalyi adatok még nem elérhetőek, de azt már tudni, hogy nőtt a betöltetlen álláshelyek száma és aránya - írta a kemma.hu és megnézte, mi a helyzet.
A komáromi Selye János Kórház a kisebb intézmények közé tartozik, így náluk nem jelentkezik annyira súlyosan a probléma. A kórház főigazgatója, Dr. Lőrinczi Enikő elmondta, hogy a szakrendeléseken jó a helyzet, oda több új szakorvossal is sikerült megegyezniük. A problémát nálunk a fekvőbeteg ellátásnál, a krónikus belgyógyászat jelenti. Innen két orvos is elment tavaly. Egyikük elköltözött, másik pedig inkább háziorvosi praxist választotta – magyarázta az igazgató, aki a meglévő kettő mellé még egy orvost szeretne az osztályra.
A tatabányai Szent Borbála Kórház a közleményében arról írt, hogy a város bérlakás- és a kórházzal közösen finanszírozott ösztöndíjprogram segíti a tatabányai orvostanhallgatók megtartását és a távolabbról érkezők letelepítését. Mint írják: „Minden fórumot megragadunk a bemutatkozásra, részt veszünk az orvosegyetemek által rendezett karriernapokon, nyílt napokat szervezünk, egy közösségi oldalon interaktív fórumot üzemeltetünk a hallgatókka. Ezek eredményeként egyre több rezidens választ minket, 2019-ben huszonketten jelentkeztek, összesen 65 rezidens dolgozik az intézményben.
Az esztergomi Vaszary Kolos Kórház honlapja szerint két osztályvezető főorvost is keresnek, illetve 15 szakorvosi pozíció, többek között fül-orr-gégész, belgyógyász, radiológus, sebész és szülész-nőgyógyász is nyitott. De 11 rezidensi állás is üres: az aneszteziológia, a neurológia, és a reumatológia szakmákban várják a jelentkezésüket. Jó hír, hogy a tatabányai Szent Borbála Kórházban több orvos van jelenleg, mint 2018-ban volt. Továbbiak a cikkben