• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bírósághoz fordult a mentős szakszervezet

Lapszemle Forrás: magyaridok.hu

Veszélybe kerülhet a mentődolgozóknak járó összes béren kívüli juttatás a per miatt.

A mentődolgozóknak járó különféle pótlékok, jutalmak, valamint az összes béren kívüli juttatás veszélybe kerül, miután a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége (MOMSZ) megtámadta az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kollektív szerződését - tudta meg a magyaridők.hu. Ez az az érdekvédelmi szervezet, amely május elején demonstrációt tartott az OMSZ székháza előtt, és amelynek elnöke, Kusper Zsolt akkor jelezte: egészen addig folytatják a tiltakozó akciókat, amíg nem sikerül elérni, hogy a 253 mentőállomáson dolgozó 7800 mentődolgozó legalább a jelenlegi bruttó bérét megkapja nettóban.

Kusper Zsolt a lapnak azt mondta: egyelőre nem tűztek ki időpontot újabb demonstrációra, egyeztetnek a szakszervezet és a mentőszolgálat vezetése közötti együttműködés kereteiről.

Csakhogy közben a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság e hét péntekre kitűzte az első tárgyalást abban a perben, amelyet a MOMSZ indított az OMSZ ellen. A keresetet – mint a szakszervezeti vezető most elmondta – még januárban nyújtották be, mert hiába minősülnek reprezentatív szakszervezetnek, a mentőszolgálat vezetése nem vonta be őket a kollektív szerződésről zajló egyeztetésbe, azon csak a Mentődolgozók Önálló Szakszervezet (MÖSZ) vett részt.

Csakhogy amennyiben a bíróság most hatályon kívül helyezi, illetve megsemmisíti a múlt év decemberében elfogadott kollektív szerződést, a mentődolgozók eleshetnek mindazoktól a juttatásoktól, amelyet azok alapján biztosít számukra az OMSZ.

Toma Lajos, a dolgozók részéről a szerződést szignáló MÖSZ elnöke a lapnak nyilatkozva viszont egyrészt hangsúlyozta, hogy kollektív szerződést sehol nem kötelező kötni, másrészt meggyőződését fejezte ki, hogy az adott helyzetben a lehető legjobb feltételeket sikerült kiharcolniuk. Olyan juttatásokat tudtak bevenni a kollektív szerződésbe, amelyek nemhogy általában az egészségügyi intézményeknél, hanem a közszférában sem jellemzők. Emellett sikerült elérniük az 50 százalékos éjszakai műszakpótlékot és a mentésirányításban dolgozóknak a munkahelyi pótlékot. A MÖSZ ugyanakkor jelenleg is tárgyalásokat folytat az OMSZ vezetésével, mert több módosító javaslatuk is van, amelyekkel még előnyösebb helyzetbe hoznák a mentődolgozókat. A teljes cikk