A Magyar Orvosi Kamara is csak feljelentést tehet, ha tudomásukra jut a csalás.
Kuruzslás és sarlatánság – akár a középkorban is érezhetné magát az ember. Pedig ez napjaink valósága, valóságos veszélye. Álorvosok nyomába eredtünk, önöket talán már kezelte is valamelyikük – írja a vasarnapihirek.hu.
Az ember akkor a legkiszolgáltatottabb, amikor beteg. Ilyenkor kétségbeesetten keresi a gyógyulás útját, bármi áron. Vannak, akik épp ezt a kétségbeesést használják ki, és ígérnek csodálatos gyógyulást (természetesen nem kevés pénzért cserébe), miközben valójában semmilyen képzettségük nincs, amivel ezt a segítséget meg tudnák adni.
Hol húzódik tehát a határ kuruzslás és orvoslás között? Ha a jogszabályi kereteket nézzük, nem nehéz a válasz: orvos az, aki ennek megfelelő végzettséggel rendelkezik, kuruzsló pedig az, aki nem, mégis praktizál, gyógyulást kínál az őt felkereső betegeknek.
Rendet vágni a káoszban egyáltalán nem is olyan egyszerű. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) például – tudtuk meg dr. Éger Istvántól, a MOK elnökétől – nagyjából semmit sem tud tenni az álorvosok kiszűrésére. Illetve de: a törvény adta keretek közt ők is tehetnek feljelentést, ha tudomásukra jut, hogy valaki megfelelő végzettség nélkül praktizál.