• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Biztosítók az egészségügyben: mi történt?

Lapszemle Forrás: portfolio.hu

Az egészségbiztosítások témája is terítékre kerül a Portfolio.hu csütörtöki konferenciáján.

Reménykedve fogadta tavaly év elején a hazai biztosítási szakma azt az adójogszabály-változást, amely kedvezőbbé tette a munkáltatók számára, hogy dolgozóik számára egészségbiztosítást kössenek. Több biztosító is új szolgáltatással jelent meg azóta a piacon, ám áttörést nem sikerült elérni. Juhos András, az Uniqa Biztosító vezérigazgató-helyettese foglalta össze a Portfolio.hu-nak adott interújában a mostani helyzetet.

Az egészségbiztosításról alkotott véleményünk nem lehet független Magyarország általános gazdasági helyzetétől. Jelenleg sem a családok, sem a vállalatok helyzete és kilátásai nem tesznek lehetővé nagy piaci növekedést. A vállalatok cafeteria keretük év végi tervezésénél kevésbé gondolhatnak arra, hogy dolgozóikról ilyen módon is gondoskodjanak, amikor gyakran a túlélésért küzdenek. A lakossági szerződők sem érzik úgy, hogy a megszokottnál többet kellene költeniük a váratlan egészségi helyzetekre. Az egészségbiztosításokat általában drágállják, a rendszeres díjfizetést többnyire ablakon kidobott pénznek tartják. Bár egyre kevésbé igaz, de még mindig úgy gondolják, egy ad hoc betegségi helyzetet szükség esetén olcsóbban, zsebből, hálapénzzel is meg tudnak oldani - mondta el a szakember.

Az állami egészségügyi ellátás ismert nehézségei ellenére kevesen vannak a potenciális igénybe vevők, vagyis a magánfinanszírozást választó majdani betegek. A befektetők ezért Magyarországon csak kis számú fekvőbeteg-ellátó intézményt hoztak létre. Nincs más lehetőség, mint az állami kézben lévő kórházak fekvőbeteg részlegeinek igénybe vétele. Náluk azonban számtalan problémával találkozunk: törvényileg nem teljesen tiszta, miként működhetnénk velük együtt, az osztott finanszírozás lehetősége sem adott. A magyar ellátói piac nem érett még arra, hogy nagy biztonsággal egyenletesen magas színvonalú fekvőbeteg-ellátást nyújthasson. A hotelszolgáltatás még biztonsággal megoldható, de egyéb területeken problémák, érdekellentétek jelentkezhetnek - tette hozzá.